В Тернополі на площі “відривались” тріалісти, а в Кутківецькому лісі змагались велосипедисти

Практично уся неділя 10 квітня була присвячена велоспорту. У місті відбувся уже традиційний велодень. Тож до обіду на площі своє мистецтво демонстрували велоекстримали, містом їздила велоколона, а пообіді велолюбителі змагались на лісових манівцях, – пише газета “20 хвилин”.

Цьогоріч “Велодень” відбувся уже втретє. Він офіційно відкриває велосезон у Тернополі, тож завітали на відкриття і кореспонденти. Щоправда, без велосипедів, а лишень в якості глядачів.

“Стрибати дітям не дозволю”

Офіційно захід стартує на Театральному майдані в 11.30 з показових змагань велотріалістів. Проте, ще зранку на площі помітна метушня – організатори огороджують майданчик навпроти театру, відвантажують дерев’яні піддони, які екстремали використовують для стрибків і трюків. Збираються й велосипедисти аби порозминатись перед показовими виступами та поспілкуватись. За годину-другу кількість велосипедистів збільшується. Незважаючи на непогоду, з’являються і глядачі. Оскільки старт велоколони розпочинається саме з “театралки”, то їздить тут з півсотні роверистів.

Я минулого року також тут була з дітьми, – розповідає тернополянка Оксана Хмурич, яка прийшла на майдан з двома синами. – Діти також мають велосипеди, тому їм цікаво подивитись. Щоправда, ось так стрибати я їм не дозволю (вказує на тріалістів – прим. ред.), а просто їздити – будь ласка. Я й сама колись на велосипеді їздила. Не як спортсмен, а для розваги. Все одно корисно.

Власне, не лишень задля розвитку велоспорту відбувається такий щорічний захід, як розповідають організатори, головна мета – показати людям переваги велосипеда та здорового способу життя.

Це своєрідне відкриття велосезону і презентація велосипедистів тернополянам – не велосипедистам, – каже співорганізатор заходу, член асоціації велосипедистів Тернополя Роман Задорожний. – Окрім цього це популяризація здорового способу життя і екологічного мислення, руху, презентація Тернополя перед іншими містами. З кожним роком кількість учасників збільшується. Цього року людей також багато. Реєстрація ще триває, а уже, незважаючи на погоду, є більше 70 велосипедистів. У програмі: велотріал, велопробіг практично усіма мікрорайонами міста та крос-кантрійні змагання в Кутківецькому лісі.

Поваги до велосипедистів нема

Серед учасників змагань спортсменів також було небагато. В основному всі – активна молодь, для якої велосипед – або засіб пересування, або розвага.

Я на роботу щодня велосипедом їжджу. Працюю бухгалтером, але костюм не обов’язковий. Тому джинси, кросівки – сів, і поїхав. З “Сонячного” на “Дружбу” – хвилин 20 не поспішаючи. Заряд позитиву і енергії – на весь день. Щоправда, поваги від автомобілістів до велосипедистів немає і навряд чи буде. Таким заходом можна показати, що нас багато, що ми такі ж учасники руху і маємо права.

Помітили ми серед велосипедистів й відомих тернополян. Зокрема, міського голову Сергія Надала, Володимира Болєщука, Михайла Ратушняка. Вони також приїхали на велосипедах для участі у “Велодні”. Щоправда, не в усіх велосипед свій.

– Велосипед я позичив у доньки, – зізнався Сергій Надал. – Свого поки що не маю. Але кататись люблю. Зокрема, коли на природу виїжджаємо чи десь на відпочинок. Тоді або в друзів беру або напрокат. Сьогодні хочу проїхати з велоколоною, але, на жаль, недовго з ними буду, бо на 14-ту годину маю прямий ефір. Тож, напевне, з колони велосипедистів туди одразу й поїду.

Також міський голова запевнив, що не лише такими діями, як особистою участю, підтримуватиме велорух в Тернополі. Пан Надал запевнив, що з часом центральні дороги будуть мати доріжки для велосипедистів. Окрім того, буде створено майданчик для змагань, тренувань та просто відпочинку велоекстрималів. Та й тернополянам без коліс там, на думку мера, також буде цікаво.

Фото “20 хвилин”

Коментарі вимкнені.