В Україні геї відкрили власну церкву

Донецькі геї відкрили власну церкву. Аналогічна громада існує і в Києві. Вони називають себе церквою християн – ЛГБТ, тобто геїв, лесбіянок, транссексуалів і бісексуалів.

У січні сексуальні меншини зареєструвалися в Мін’юсті. Щоправда, не як церква, а як громадська організація “Центр Святого сотника Корнилія”.

У пошуках духовності українці нетрадиційної орієнтації знайшли єдиний можливий вихід – побудувати свою церкву, пише Kyiv Post.

На зібрання у столиці приходять 10-15 осіб, у Донецьку – до тридцяти осіб. Постійного приміщення у віруючих поки немає, тому служби проходять на природі чи вдома у прихожан.

На відміну від донецької, київська громада більш закрита. Віруючі – мовчазні, на контакт йдуть неохоче. Вони просять не називати їх імен, не вказувати адреси їх зібрань і не фотографувати – інакше їм не уникнути розправи.

Зі слів Володимира Пономаренка, лідера київської групи ЛГБТ, геям симпатизують священики основних християнських конфесій, включаючи Українські Православні церкви Московського і Київського патріархатів, а також греко-католиків.

Всупереч офіційній позиції їх церков, вони іноді навіть приходять на зустрічі ЛГБТ – християн. Проте уточнити, хто ці священики, Пономаренко відмовився.

В УПЦ КП церкви геїв – християн називають “спробою людей знайти компроміс з власною совістю”.

Коментарі вимкнені.