Як тернопільська “Свобода” захищала молодих журналістів від міліції

Вчора на  інформаційних порталах міста з’явилась гаряча новина про «тиск на ректорат Тернопільського педагогічного університету імені Володимира Гнатюка» та про «репресії проти неповнолітніх українців».  Річ у тім, що на ім’я ректора ТНПУ  надійшов лист від заступника начальника відділу Управління  міністерства внутрішніх справ України у Тернопільській області Т. І. Ашірова з вимогою надати списки студентів першого курсу філологічного факультету (за напрямом «Журналістика»). При чому  вимагались не лише списки, але й анкетні дані та номери мобільних телефонів першокурсників.
В першу чергу дії Міністерства внутрішніх справ України обурило Тернопільську обласну ВО «Свобода», які відразу ж подали офіційний запит до УМВСУ у Тернопільській області з вимогою припинити тиск на ректорат ТНПУ ім.. В. Гнатюка. Відразу ж послідували пафосні заяви про те, що «Влада планомірно продовжує наступ на громадянські, національні та соціальні права українців. Тиск на ЗМІ та придушення громадських свобод йдуть у парі з політичними репресіями та українофобією як головним інструментом боротьби антиукраїнського режиму проти української нації.
Нас обурює той факт, що представники МВС на Тернопільщині бездумно і безкарно вчиняють злочини проти власного народу…» (свободівець В. Бобко).
Хоча, проконсультувавшись із юристом, «Погляд» з’ясував, що за вимогою органів суду, прокуратури та міліції будь-хто зобов’язаний подати наявні дані про третю особу. Навіть без пояснення причини – навіщо ж дані про особу. Звісно ж, якщо пред’явлене посвідчення посадовця або ж лист-прохання на фірмовому офіційному бланку установи, яка здійснює даний запит.
Однак, ректор вищевказаного навчального закладу закликає тернополян заспокоїтись, запевняючи, що жодного тиску на ректорат не здійснювалось. Надійшов лист, на який було відредаговано належним чином. Жодних даних про студентів надано не було.  Правоохоронцям потрібно було встановити особи двох студентів – та і про них даних не надали. «Міліція при бажанні могла б дізнатись про них все необхідне і без нашої допомоги» – зауважив Володимир Петрович Кравець.
Отже, «брутальних порушень з боку тернопільських правоохоронців» немає. В пошуках сенсації , як то кажуть, «роздули із мухи слона». А політики відразу ж вирішили скористатись цим шансом для самопіару.


Оленка Веселка


-1 thoughts on “Як тернопільська “Свобода” захищала молодих журналістів від міліції

  • 19:23 | 1.02.2011 о 19:23
    Permalink

    она маєш…
    кляті ліберасти все по-своєму перекрутили

  • 19:27 | 1.02.2011 о 19:27
    Permalink

    Лукавить Олена Веселка (чи Олег Веселий – втім, що це псевдонім, ніхто не сумнівається, хоча чому представник МВС захищає “правду”, криючись від людей?). Так от, маленький правовий лікбез для наших “правоохоронців”, бо їхній “юрист” напевно вчився в Тульчинському юридичному коледжі: прес-центр УМВСУ області в своєму повідомленні щодо цієї події говорить про статті двох законів. Прочитайте їх і подумайте, там чітко все сказано: Ст. 11, п. 17) одержувати безперешкодно і безплатно від підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та об’єднань громадян на письмовий запит відомості (в тому числі й ті, що становлять комерційну та банківську таємницю), необхідні у справах про злочини, що знаходяться у провадженні міліції; (так які там злочини вчинили студенти-журналісти 1 курсу чи проти них, адже жодного з цих дітлахів про це не повідомляли? Принаймні, мало би було повідомлено, що відкрита справа тим-то від такої-то дати).
    Ст. 8, п. 4) ознайомлюватися з документами та даними, що характеризують діяльність підприємств, установ та організацій, вивчати їх, за рахунок коштів, що виділяються на утримання підрозділів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, виготовляти копії з таких документів, за вимогою керівників підприємств, установ та організацій – виключно на території таких підприємств, установ та організацій, а з дозволу суду – (так яке там рішення суду має наша міліція?). Все ясно? Панове-офіцери, треба все-таки бути шляхетними, а не лукавити і писати щось недоречне і невірне від якоїсь “Веселки”. І не треба вводити в оману громадськість, що міліція має право при представленні посвідчення і письмового запиту отримати індивідуальні дані на особу – у нас є рішення Конституційного Суду України, яким визнано таку інформацію конфіденційною, тобто ставить заслін можливим свавільним діям, зокрема міліції, і захищає право людини на безпечне життя. Якщо йдеться про права і свободи громадян, дрібниць не буває. Коли вже “вляпався в багно” міліцейський очільник, то хоч треба мати гонор, пам”ятати про честь мундира, а не плести дурниці про якісь “законні підстави” і “політичні інсинуації”. Я не прихильник “Свободи”, але добре знаю, що коли починаються такі з дозволу сказати “оперативно-розшукові заходи” і їх не зупинити, то може закінчитися тим, що будуть зносити голови і “свободівцям”, і регіоналам, і всім іншим – незалежно від політичним кольорів. Так що служіть панове-міліціонери згідно з буквою закону і чесно перед собою та людьми. Тоді гарою стане наша держава!

    • 22:06 | 1.02.2011 о 22:06
      Permalink

      Шановний Остапе! Вирішила вам відповісти, позаяк є реальною “Веселкою”. Мої публікації на даному сайті ви мали змогу бачити раніше і , сподіваюсь, будете бачити надалі. Дякуємо вам за вичерпний коментар і за дуже логічно висловлену точку зору.

  • 23:21 | 1.02.2011 о 23:21
    Permalink

    Смішно, що роздули таку бучу на порожньому місці. Дійсно, готові на все, лиш би пропіаритись, навіть в суті не розібравшись…

Коментарі вимкнені.