Оформляти біометричні паспорти тепер будуть і в Тернополі

Вчора Тернопільська міська рада провела закупівлю устаткування для паспортів. Йдеться про облаштування 5 автоматизованих робочих місць для оформлення та видачі паспортних документів, взяття біометричних даних і реєстрації місць проживання.

Аби уникнути ажіотажу з оформленням нових паспортів, ще в жовтні 2016 року внесено зміни до законодавства, які дозволяють ЦНАПам міст приймати документи і видавати закордонні паспорти та ID-карти шляхом прямого доступу до Єдиного державного демографічного реєстру.  На сьогоднішній день за кошти міських бюджетів вже закуплене необхідне обладнання в багатьох українських містах, нарешті й Тернопіль увійшов до їх переліку. Крім додаткових повноважень, органи місцевого самоврядування отримали і значне фінансування, адже 70% від адмінзбору за видачу закордонних паспортів надходить саме в місцеві бюджети.
— Попереду ще закупівля каналів зв’язку, навчання персоналу і постійна робота над ефективністю надання послуг, — зауважує координатор проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS), член Ради Бізнесу Тернопілля Катерина Кондратюк (Katya Kondratyuk). — І тут є на кого рівнятись – ДП Документ приймає втричі більше заяв, ніж звичайні відділення ДМС – близько 66 заяв на одне робоче місце!

Свого часу саме Катерина Кондратюк ініціювала закупівлю обладнання для паспортів, створивши відповідну електронну петицію на сайті міської ради.

-1 thoughts on “Оформляти біометричні паспорти тепер будуть і в Тернополі

  • 13:57 | 13.03.2018 о 13:57
    Permalink

    Шановна редакція!!!ДРУКУВАТИ біометричні паспорти (закордонні і ІD-картки) має право лише Поліграфкомбінат “УКРАЇНА”!!!!!!!
    А от оформлення документів для їх видачі, тобто збір необхідних даних про осіб, в тому числі – фото і відбитки пальців зможуть саме на цих автоматизованих місцях, а видавати ці паспорти зможуть вже у ЦНАПі…
    Тому не ВВОДЬТЕ В ОМАНУ своїх читачів І НЕ МАНІПУЛЮЙТЕ свідомістю своїх читачів цими ГОЛОСНИМИ заголовками!!!!, бо завтра всі хто прочитав і не в темі/курсі “побіжать” в територіальні підрозділи ДМС і ЦНАПи і будуть потім “задовбувати” їх і вимагати від них – чому вони невстигають у відведений термін (20 або 7 днів для закордонного паспорту) “друкувати” і видавати паспорти.. бо поки що ще зберігається незначне запізнення із друком паспортів на Поліграфкомбінаті Україна..

Коментарі вимкнені.