Опалювальний сезон у Тернополі може зірватися! (документ)
Опалювальний сезон 2015-2016 рр. у Тернополі може зірватися. Працівникам комунального підприємства Тернопільської міської ради «Тернопільміськтеплокомуненерго» вже три(!) місяці не виплачують заробітну плату, водночас не проведено заміну/ремонт обладнання котелень (котлів, труб теплопостачання тощо). Працівники підприємства доведені до відчаю і готові вдатися до акцій непокори. Тоді ж понад 40 тисяч тернопільських сімей можуть залишитися без тепла.
Керівництво Тернополя неодноразово збирало працівників «Тернопільміськтеплокомуненерго», обіцяло знайти вихід із ситуації, але віз і нині там. Тепловики не лише не отримують зароблені гроші (їм боргують заробітну плату за липень-вересень), а й немає коштів на придбання матеріалів, аби зробити ремонти для підготовки Тернополя до опалювального сезону. Якщо раніше роботи на теплотрасах і котельнях розпочинали ще в серпні-вересні (проводили заміну труб, кранів, засувок, перевіряли під тиском можливі місця проривів у квартирах, підвалах, на теплотрасі), то цьогоріч роботи майже не проводили. Обладнання й так було застаріле та прогниле, а нині ситуація стала ще гіршою. Отож, якщо температура повітря сягне 20 і більше градусів морозу, в обласному центрі може виникнути другий Алчевськ, застерігають самі працівники «Міськтеплокомуненерго». Сьогодні в Тернополі 40 785 абонентів обслуговуються із тепломереж централізованого постачання тепла. Це означає, що понад 40 тисяч тернопільських сімей, тобто понад 150 тисяч жителів Тернополя можуть залишитися без тепла в осінньо-зимовий період.
Тепловики цього року фактично працюють в режимі аварійної служби. У КП спостерігається величезний відтік кадрів. Якщо раніше в кожному із чотирьох теплорайонів («Сонячний», «Центр», «Дружба», «Східний») було по 10-20 слюсарів, то нині залишилося по два-три, в деяких районах – жодного. Наприклад, у Центрі залишився начальник теплорайону, кладовщиця і один слюсар. Чимало працівників із числа інженерного складу теж залишили підприємство. Внутрішні мережі цьогоріч передали ЖЕКам, але зважаючи на те, що в них немає відповідних спеціалістів, якість їхньої роботи теж під сумнівом. На сьогодні, і це підтверджують у КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», по більшості багатоповерхівок Тернополя немає даних про готовність будинків до опалювального сезону. А його початок не за горами, при несприятливих погодних умовах він мав би розпочатися наступного тижня. Натомість керівництво міста чомусь цю проблему намагається обійти стороною. Хоча сьогодні саме постачання тепла в оселі тернополян, а також у садочки та школи для міського керівництва мало би бути на першому місці. Але воно, чомусь, більше дбає про встановлення бруківки та ремонт міжбудинкових проїздів, а не намагається допомогти своєму ж комунальному підприємству, залишивши його один на один зі своїми проблемами.
Голова громадської організації «Центр Антикорупції» Ігор Вонс, вивчивши дану проблему, звернувся до Прем’єр-міністра України А. Яценюка із проханням вплинути на посадових осіб Тернопільської міської ради, щоб уникнути зриву опалювального сезону на 2015/2016 рр. в м. Тернополі. «Вважаємо, що в холодний період року залишати помешкання тернополян та важливі соціальні об’єкти, такі як лікарні, школи, дитсадки – неприпустимо. Просимо Вас не допустити, щоб обласний центр залишився без теплопостачання», – йдеться в заяві Ігоря Вонса.
Керівник «Центру Антикорупції» переконаний, що перші особи держави знайдуть важелі впливу на владу м. Тернополя і в домівках тернополян та й інших комунальних установах обласного центру таки з’явиться тепло. Водночас, очільникам міста варто задуматися, хто в них на першому місті: жителі чи бруківка, тротуари та міжбудинкові проїзди, на ремонт яких нині, в першу чергу, кинуто основне бюджетне фінансування.
Додамо, що 149,7 км тепломереж у Тернополі – в трубному вимірі. Загалом за європейськими стандартами (трубами з пінополіоритовою ізоляцією) за останню каденцію ізольовано всього 3%, а це 6 км.
Коментарі вимкнені.