Організації України висунули вимоги до посади Міністра охорони здоров’я

Спільна заява пацієнтських, експертних та громадських організацій щодо призначення на посаду

Міністра охорони здоров’я України

БФ «Пацієнти України»
ГО «Реанімаційний пакет реформ»
Журнал «PRO Менеджмент в охороні здоров’я»
ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»
ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»
Transparency International Ukraine
ВБФ «Крона»
Міжнародна Діабетична Асоціація України
Центр політичних студій та аналітики
Фундація “Відкрите суспільство”
МГО “Дитина з майбутнім”
ГО хворих на вірусний гепатит С «Іскра Надії»

Зважаючи на необхідність проведення швидкої та докорінної реформи системи охорони здоров’я в Україні; потребу реформування Міністерства охорони здоров’я України з метою подолання корупційних схем, політичної ангажованості та квотного принципу у призначеннях, низької інституційної спроможності Міністерства, що особливо яскраво проявила себе під час провалу кампанії з державних закупівель у 2014 році, ми, представники пацієнтського, експертного та громадського середовища переконані, що система призначення Міністра охорони здоров’я України та його заступників повинна бути кардинально змінена і засновуватися на європейських принципах публічності, змагальності та меритократії (визнання заслуг та досягнень). З цією метою ми пропонуємо застосувати до кандидатів на пост Міністра охорони здоров’я України кваліфікаційні вимоги, визначені нижче. З метою забезпечити відкриту публічну перевірку кандидатів на відповідність вимогам вважаємо за необхідне:

–        Опублікувати повні резюме всіх кандидатів на пост Міністра охорони здоров’я України на сайтах організацій, які увійшли до організаційного комітету.
–        Провести відкриті громадські слухання за участю кандидатів та пост Міністра охорони здоров’я України, на яких кандидати зможуть представити власне бачення реформи системи охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я, а також відповісти на питання громадського та експертного середовища.
За підсумками громадських слухань та перевірки на відповідність критеріям буде сформовано рекомендаційний лист, адресований Прем’єр-міністру України для ознайомлення та подальшого врахування рекомендацій пацієнтського, громадського та експертного середовища щодо призначення кандидатури на пост Міністра охорони здоров’я України.
Вимоги до посади Міністра охорони здоров’я України:
Кандидат на пост Міністра охорони здоров’я України повинен відповідати люстраційним критеріям згідно ст.4 Закону України «Про очищення влади», відповідати кваліфікаційним вимогам, вказаним нижче, мати власне бачення реформування системи охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я та бути готовим його представити.
Вимоги від громадськості:
1.     Відсутність конфлікту інтересів з дотичними до медичної галузі бізнес-структурами та готовність публічно її задекларувати; відсутність свідчень щодо будь-яких зв’язків із корупційними схемами (журналістські розслідування тощо).
2.     Відсутність попереднього досвіду роботи на посаді Міністра охорони здоров’я України чи заступника Міністра охорони здоров’я України.
3.     Наявність власної команди та готовність її представити.
4.     Наявність чітко визначеного бачення та механізмів реформування системи охорони здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України та готовність їх представити.
5.     Наявність вищої управлінської освіти. Медична освіта є бажаною, але не обов’язковою. Перевагою є наявність управлінської освіти за програмами західного зразка (менеджмент в охороні здоров’я, громадське здоров’я, економіка охорони здоров’я).
6.     Наявність досвіду роботи на управлінській посаді в галузі охорони здоров’я (державному, приватному секторі, НУО) протягом 3-х і більше років; можливість представити суттєві досягнення на займаній посаді.
7.     Вільне володіння українською та англійською мовами.
8.     Наявність лідерських характеристик, відмінні комунікаційні навички.
Задля втілення цієї ініціативи ми, як ініціатори прозорого процесу вибору Міністра охорони здоров’я України, створюємо відбіркову комісію з представників громадських та пацієнтських організацій, експертного середовища та антикорупційних журналістів та активістів, які розглянуть всі надіслані резюме кандидатів і запропонують список осіб для розгляду на громадському обговоренні.
Просимо всіх зацікавлених в цій позиції кандидатів надсилати резюме на адресу:ministerofhealth2014@gmail.com. Також, ми звертаємося з відкритим зверненням до всіх політичних сил надати на наш розгляд кандидатів у міністри охорони здоров’я, відповідно до вимог.

-1 thoughts on “Організації України висунули вимоги до посади Міністра охорони здоров’я

  • 07:48 | 13.11.2014 о 07:48
    Permalink

    Щоб система роботала ефективно потрібні дієві механізми управління.

    Мабуть не існує якогось чарівного засобу, щоб змінити ситуацію із охороною здоров’я у нашій країні миттєво, але якщо якомога коротше формулювати, то рецепт – покращення керівництва галуззю.

    Існуюча практика висунення на керівні посади галузі найбільш активних (навіть організаторів медичного штабу Майдану) та грамотних лікарів не може бути основою кадрової політики. Цього щонайменш недостатньо.
    Необхідно, щоб управлінець в охороні здоров’я дуже добре був знайомий зі специфікою галузі. Йдеться не тільки про наявність диплома, а й про бажання, схильність до аналітичної роботи і досвід управлінця саме в галузі. Міністр має бути спроможним визначати політику ОЗ та нести відповідальність за її реалізацію. У випадку, коли потенціал керівника як управлінця та економіста настільки високий, що повинен бути використаний в керівництві охороною здоров’я, він не може обійтися без штату кваліфікованих помічників, які знають галузь зсередини.
    В ідеалі картина постає такою: грамотний заступник підказує міністру, як і що потрібно робити, а не лише виконує доручення, обумовлені рішеннями, прийнятими в Уряді.
    Необхідно розробити нове положення яке регламентуватиме роботу МОЗ.
    Міністерство має відповідати за політику в сфері ОЗ, а міністр визначає цю політику
    Важливо прибрати з МОЗ тендери. Міністерство повинно забезпечувати два інформаційних момента: який препарат купити, і скільки його потрібно — відповідно до статистичих даних та стандартів лікування.
    Можливо, доцільно при профільному віце-прем’єрі створити економічний комітет, який буде займатися торгами (все що закуповується за бюджет): буде встановлювати референтні ціни (насправді це повинен робити не сам виробник як маємо зараз, а уповноважений орган), визначати процедуру проведення торгів, проводити закупівлі на основі стандартів лікування, займатися компенсаціями аптекам та лікарням за медикаменти.

Коментарі вимкнені.