Парламентські вибори у Тернополі: цифри, цікавинки, аналітика від ТТ

От і відмучилися тернополяни: ЦВК офіційно визнала переможцем парламентських перегонів по Тернополю голову обласної ради головного обласного свободівця Олексія Кайду. Пропонуємо нашим читачам поглянути на цифри цих виборів та звернемо увагу на окремі цікавинки.

   В пологовому чомусь більше “любили” не Кайду, а Максимова

Отож, беззаперечним лідером парламентських перегонів виявився Олексій Кайда. Попри нищівну критику опонентів, попри різні «незалежні» соціологічні дослідження, попри очевидне невиконання обіцянок на посаді голови облради, тернополяни віддали йому свої голоси в кількості майже 57% від тих, чиї бюлетені виявилися дійсними. Олексій Кайда з великим відривом переміг на всіх тернопільських дільницях, окрім закритої – в пологовому будинку. Там, з відривом у 2 голоси, переміг головний конкурент пана Кайди генерал міліції В.Максимов, що представляв «Удар В.Кличка».

До речі, О.Кайда був єдиним узгодженим кандидатом від об’єднаних сил опозиції, проте за нього проголосувало майже на 15 тис. виборців менше, ніж за ОО «Батьківщина» та ВО «Свобода» разом взятих. Отже, частина тернополян, підтримуючи опозицію, не готова була віддати свій голос її представнику, свободівцю О.Кайді.

В “дурці” все інакше…

На ще одній закритій дільниці – в психоневрологічній лікарні – лише один претендент від Тернополя набрав «0» голосів. Ним виявився кандидат в народні депутати В.Стецюк, який в підсумку посів останнє місце. Всі решта претенденти в «дурдомі» знайшли свого виборця.

Однак, пан Стецюк не є абсолютним рекордсменом з мінімальної кількості отриманих голосів. Кандидатом, який відразу на п’яти дільницях отримав «0», став М.Григорій. За нього ніхто не проголосував на трьох звичайних та двох закритих дільницях.

Спробуймо проаналізувати, за рахунок кого переможець виборів Олексій Кайда отримав найбільше підтримки.

Не секрет, що в Тернополі переважну кількість мажоритарних округів на місцевих виборах отримали свободівці – однопартійці пана Кайди. Від того, як вони працювали, у великій мірі міг би залежати і результат головного свободівця на цих парламентських виборах. До речі, ми вирахували так званий «чистий» відсоток голосів «за» партію та кандидата. Тобто взяли до уваги процент від кількості дійсних бюлетенів, а не від тих, хто взяв участь в голосуванні.

“Вплив” пані Бабюк…

Найбільше Олексій Кайда отримав на дільниці 151 (входять будинки з округів депутатів М.Бабюк (УНП) і два будинки з округу О.Шумила, (представник ВО «Свобода»). Тут за пана Кайду проголосувало 65,26%  виборців при загальноміському показнику 56,65%.

Не набагато менше прихильників завоював О.Кайда і на дільниці 163 (входять будинки (переважно гуртожитки) округу І.Сороколіта). Тут за Кайду проголосували 65% виборців. Це найкращий результат на дільниці, за яку відповідає один мажоритарний депутат міської ради.

Ландяк доклався до перемоги Кайди?

Наступним найбільшим результатом, який отримав О.Кайда, стала дільниця 162, де депутатом-мажоритарником є П.Ландяк (партія «Громадянська позиція»). Там за головного свободівця проголосувало 62,34% виборців. До речі, в цей округ також входить багато гуртожитків на проспекті Злуки.

Не менш цікавою є ситуація і з голосами, які тернополяни віддали ВО «Свободі». Якщо на минулих місцевих виборах за свободівців проголосувало 26,7% тернополян, то на цих парламентських виборах – уже 33,74%.

Лідером за кількістю симпатиків ВО «Свобода» є та сама дільниця 151 (входять будинки з округів депутатів М.Бабюк (УНП) і два будинки з округу О.Шумила, (представник ВО «Свобода»). Тут за партію О.Тягнибока проголосувало 40,73%  виборців, що майже на третину більше за середній показник по округу.

Фартушняк також опосередковано допоміг

Наступною з найбільшим результатом за «Свободу» є дільниця 101 (округ депутата-мажоритарника свободівця Ю.Фартушняка). Тут 39,95% тернополян віддали свої бюлетені послідовникам Тягнибока.

На наступних трьох дільницях ВО «Свобода» теж взяла одні з найбільших результатів симпатій тернополян. На дільниці 115 за «Свободу» кількість голосів – 39,58%, округ депутата-мажоритарника свободівця І.Костіва. На дільниці 130 – кількість голосів – 39,09%, округ депутата-мажоритарника свободівця С.Танчука. На дільниці 163 – кількість голосів – 39,07%, округ депутата-мажоритарника свободівця І.Сороколіта.

Загалом, вибори для Олексія Кайди були не найважчими. Бренди об’єднаної опозиції та «Свободи» зробили свою справу. Відсутність реального представника влади, небажання вступати в публічні дебати дали Олексію Петровичу квиток до безтурботного життя на найближчі 5 років. Чи не забуде він тернополян і своїх побратимів побачимо вже при формуванні бюджету держави на 2013 рік.

P.S. Матеріал підготовлений на основі відкритих та власних джерел інформації

“Тернопільський тиждень”

-1 thoughts on “Парламентські вибори у Тернополі: цифри, цікавинки, аналітика від ТТ

 • 15:51 | 14.11.2012 о 15:51
  Permalink

  Про які невиконані обіцянки пише автор?
  І що це за хамське згадка про “дурку”?
  На “дурку” більше схожа оця вся писанина.

 • 16:24 | 14.11.2012 о 16:24
  Permalink

  до коментатора – а що виконав кайда з обіцяного? конкретно вкажіть? а не напишите, бо ніц ваш петрович не зрообив, бо популістичний балабол він, але такі як ви підтримиуєте це дрантя політичне, і тішитеся цьому, на жаль…

 • 21:37 | 15.11.2012 о 21:37
  Permalink

  Так і не написав Олег з Аляски про виконане.Висновок-нема ніц виконаного!А де він там “дурку” побачив?Пише “дурдом”!Та й з гумором в Олега з Аляски туго,раз в “дурдомі” хамство побачив.Веселіше,друже;)Он фото до статті яке весело-символічне-Кайда в штучних квітах.Типу “поховайте для себе надії на нардепа Кайду,тернополяни”

Коментарі вимкнені.