“Пательня шкварків” від Віри Перун вдалася

“Пательню шкварків” насмажили у Тернополі. Щоправда їсти їх не можна, з них можна посміятись. Підсумки конкурсу гумору та сатири підбили у прес-центрі газети “Вільне життя”, яка і оголошувала конкурс. Охочих позмагатись було 14. До завершення конкурсу дійшли 10 учасників.

Конкурс гумору та сатири “Пательня шкварків” вперше провели минулого року. Цьогоріч його вдосконалили та зробили більш анонімним для журі, до якого увійшли Гриць Драпак, Микола Базів, Микола Лукашкевич і Богдан Бастюк. Усі тексти, які надійшли на адресу редакції, організатори пронумерували у хаотичному порядку та розіслали суддям. Ті – оцінили за десятибальною шкалою та визначили переможців у двох номінаціях: “Шкварки соціально-побутові” і “Шкварки політичні”. Всього подали заявки 14 осіб, проте до конкурсу із різних причин дійшло 10, наприклад, один із текстів виявився плагіатом.

– Кілька текстів – десь до 5-6 – було присвячено еротичні тематиці. Наступна категорія – медицина і стосунки між людьми – чоловік жінка, сімейне. Що цікаво, що 8, коли ми розподілили вже по категоріях, тобто по номінаціях, з десяти учасників 8 писало на соціально-побутову тематику і тільки двоє на політичну, – пояснює організатор конкурсу гумору та сатири “Пательня шкварків” Віра Перун.

Тернополянину Арсену Вікаруку – інженеру-механіку за фахом пішов 74-й рік. Його вірші та гуморески про те, що траплялось у житті. І хоча писати почав недавно, його цілеспрямованості може позаздрити будь-хто із молодих.

– З літературою я не мав десь до семидесяти так років нічого спільного, писати почав буквально якихось 5-6 років тому назад. Такшо, мені трудно трошки з мовою, з словами, з розділовими знаками. Ну, але так стараюся трошки, пишу, – розказує учасник конкурсу гумору та сатири “Пательня шкварків” Арсен Вікарук.

Завідувач дидсадка Раїса Обшарська із Чорткова у літературі вже давно. Брала участь у багатьох конкурсах, має сімнадцять книг. Гумор у її родині люблять та шанують.

– П’яний Зеник до дружини каже: – Слухай, Раю! Ти постав мені дві кружки біля ліжка скраю. Набери в одну розсолу, або квасу можна. Друга кружка біля ліжка хай стоїть порожня. – А навщо аж дві кружки і в одну налито? – Я ж не знаю, чи я схочу чи не схочу пити! – декламує учасниця конкурсу гумору та сатири “Пательня шкварків” Раїса Обшарська.

Переможцями у категорії “Соціально-побутові шкварки” стали Раїса Обшарська, Богдан Кушнірик та Олег Бакалюк, у “Політичних шкварках” перемогли Євген Миськів та Василь Фенюк. У подарунок вони отримали по справжній пательні. Надіслали на конкурс гумору та сатири і дві “Оди шкваркам”, авторам яких подарували по кілограму сала.

Коментарі вимкнені.