Тернополян у 2013 році чекають “покращення”

Починаючи із січня 2013 року, вводиться податок на нерухоме майно. Про це під час брифінгу для місцевих засобів масової інформації нагадав заступник начальника Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Василь Кравець. Його платниками стануть громадяни, приватні підприємці, підприємства, які є власниками об’єктів житлової нерухомості. Якщо ж остання перебуває в спільній власності кількох осіб, кожен розраховуватиметься за свою частку.

— Хотів би наголосити, — продовжив далі Василь Тарасович, — що не оподатковуватимуться дачні і садові будинки. Але не більше одного на платника. А також — нерухомість, яка належить багатодітним сім’ям. Включаючи багатодітні сім’ї, в яких виховуються прийомні діти. Однак, теж не більше одного такого об’єкта на сім’ю. Крім того, законодавством передбачені пільги. Для квартири — зменшення площі об’єкта оподаткування на 120, для житлового будинку — на 250 квадратних метрів. Подібне зменшення надається один раз за звітний період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, в якому платник зареєстрований. Або ж, за вибором платника, до будь-якого іншого об’єкта нерухомості, що перебуває в його власності.

Цікаво було також дізнатися, що ставки податку на нерухоме майно встановлюють органи місцевого самоврядування. Для квартир житловою площею до 240 і будинків до 500 квадратних метрів вони не можуть перевищувати одного відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Для інших — 2,7 відсотка.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Тернопільської ОДПІ.

Коментарі вимкнені.