Пенальті для “Ниви” купує керівництво Тернопільської області?

Вчора на Тернопільському стадіоні було гаряче. Як ми вже писали, 12 травня, на футбольне поле вийшли дві тернопільські команди “Нива” та “Тернопіль”. Дербі завершилось нічиєю 1:1.

Сьогодні на електронну адресу “Погляду” надійшов лист від любителя футболу Андрія Терещенка, який звинувачує суддю у “підіграванні” “Ниві”.

Як не прикро, але останнім часом тернопільский клуб «Нива» перебуває на слуху не завдяки видовищній та виразній грі, а через загадкові співпадіння, які зацікавили навіть столичних фахівців з футболу.

Відомий футбольний журналіст Артем Франков «опустився»  до статті про другу лігу саме через те, що лідери другої ліги надто часто пробивають пенальті. Зокрема «Нива»  у 5 матчах другого етапу змагань аж в чотирьох(!!!) пробивала 11-метровиі штрафні удари, забивши з них тричі. Не було пенальті лише в попередньому матчі «Ниви» з лідером групи черкаською «Десною», яку теж супроводжує смуга пенальтних співпадінь.

При цьому самі моменти, які служили приводом судді рішуче вказати рукою на одинадцятиметрову позначку на користь «Ниви», були вельми сумнівні.

Не стало винятком і тернопільське дербі. «Нива» відкрила рахунок завдяки тому, що м’яч у карному майданчику попав  у спину захисника ФК «Тернопіль», який відвертався від удару суперників по воротах. Вочевидь, суддя вирішив, що м’яч попав у руку, хоча й за таких умов призначати пенальті наважився б не кожен рефері. Про те, що гри рукою в даному епізоді не було свідчать дії самих футболістів «Ниви», які жодним чином не апелювали до судді, а  продовжували свою атаку, завдаючи чергових ударів.

Одразу пригадалося минулорічне серпневе тернопільське дербі, коли при рівній грі обидвох команд «Нива» з мінімальним рахунком здолала господарів ФК «Тернопіль» завдяки  пенальті. Тоді одинадцятиметровий призначила рефері-жінка, яка судила не зовсім впевнено.

Вчорашнє ж рішення судді щодо призначення 11-метрового стало повною несподіванкою для глядачів на стадіоні, а особливо для футболістів муніципального клубу, які просто були шоковані. До їхньої честі, вони таки зуміли зібратися після сумнівного пенальті і невдовзі забити видовищний гол після подачі кутового.

А от з боку «Ниви» осмисленої гри та цікавих комбінацій побачити не вдалося. На фоні посередності інших футболістів своєю грою вирізняються брати Баранці, однак стати лідерами команди вони так і не зуміли. Більше того, як стало очевидним в останньому матчі, їх не вистачає на усі 90-хвилин гри, через що тренеру доводиться замінювати їх хоч менш технічними, але таки свіжими футболістами.

Однак найбільшою проблемою «Ниви» після втрати Тараса Кабанова залишається атакуюча ланка. Василь Товкацький прикрасив би будь-який аматорський колектив, однак в «Ниві» він відверто випадає, молодому Лакусті бракує техніки та гостроти. Тим часом керівництво клубу замість займатися пошуком вправного форварда поклалося… на загадкову смугу фарту. Й здається, чим безпораднішими будуть атакувальні потуги «Ниви», тим довшою буде ця фартова смуга.

Водночас головний суперник «Ниви» за вихід в першу лігу в останньому турі «Десна» без проблем розібралася зі «Скалою» і збільшив свій відрив до 11 очок(!!!), а «Славутич», вигравши в домашніх стінах, теж випередив «Ниву» у турнірній таблиці. Відтак першолігові амбіції керівництва облдержадміністрації, яке залучило чималі кошти для фінансування клубу, можуть зазнати серйозного удару.

До речі, маючи гідне фінансування, у «Ниві» чомусь не знайшли коштів для того, щоб придбати квитки для своїх фанів на матч з ФК «Тернопіль». В принципі, фани могли пройти на матч і безкоштовно, якби керівництво клубу, як це передбачено регламентом змагань, попередньо подало заявку номінальним господарям про виділення конкретної кількості місць для організованого проходу фанатів. Однак зроблено цього не було, лише в останні години адміністратори «Ниви» згадали про те, що необхідно дати можливість пройти фанатам «Ниви».

При цьому в муніципальному клубі вирішили бути принциповими, адже на матч, коли господарем була «Нива», фанів ФК «Тернопіль» безкоштовно не пропустили, відправивши їх у каси: тоді болільники потрапили на трибуни лише завдяки придбаним квиткам. Цього разу придбати квитки запропонували і вболівальникам «Ниви». Завершилось це тим, що численний і відданий своїй улюбленій команді фан-клуб вболівав… за межами стадіону.

Можливо, їх енергетики і забракло «Ниві». Команда Ігоря Яворського виглядала відверто блідо, кількість ударів, завданих командою по воротах суперників, можна перерахувати на пальцях. ФК «Тернопіль» виглядав абсолютно гідним суперником розпіареній команді, яка з припливом грошей Фірташа мала б демонструвати значно видовищнішу гру.

Наразі ж рівня, завдяки якому команда могла б порватися у першу лігу, у «Ниви» немає. За таких умов виконати дане завдання, поставлене перед тренером і футболістами, замість них зможуть виконати лише… суддівські помилки. Звісно, якщо фартова смуга продовжиться.

 

Коментарі вимкнені.