Перша в цьому році виставка в Тернополі – прямісінько у вестибюлі музею

Скам’янілі рештки тварин, яким мільйони років, прикраси та речі побуту наших пращурів, документи минулих епох представили на виставці в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

«Першу в цьому році виставку ми присвятили новим надходженням, які отримав музей торік. Усього вдалося зібрати близько 3 тисяч експонатів, найцікавіші показуємо відвідувачам. Це речі, котрі належать до різних історичних періодів: палеонтологічні та археологічні знахідки, документи, твори мистецтва… Оглянути їх можна до кінця січня», – розповів директор музею Степан Костюк.

Аби зробити виставку доступною для всіх, облаштували її у вестибюлі. Тож, кожна людина, котра заходить у музей, зможе безкоштовно помилуватися цікавими артефактами.

Серед найдавніших експонатів – скам’янілі молюски та зуб акули, якому не менше 50 мільйонів років. Також є тут кам’яний серп епохи раннього залізного віку, кістяний гарпун, яким наші предки ловили рибу. Представлені й зразки Трипільської культури – наприклад, кам’яний розтирач для зерна.

Чимало на виставці предметів Черняхівської культури, що належать до 3-4 століття. Зокрема, пряжки від поясків, намистини, а також фібули – бронзові застібки, якими скріплювали одяг. Привертають увагу й речі доби Київської Русі.

«Є випадкові знахідки, які люди викопали під час земляних робіт і віддали в музей. Часто трапляється кераміка різних епох. Багато експонатів приносять студенти. Однак щороку таких свідомих людей стає менше. Навпаки, знайшовши давню річ, намагаються продати у приватну колекцію. Чимало артефактів потрапляє в руки так званих чорних археологів», – зауважила завідувач сектору археології обласного краєзнавчого музею Тамара Ковальчук.

На виставці представили й інші експонати, які поповнили фонди музею за останній рік: антикварний посуд, раритетні вишиті рушники, колекційні листівки, сучасні книжки з підписами авторів… Є також один із листів митрополита Андрея Шептицького.

А найновіші експонати стосуються минулорічних виборів, які теж уже стали історією.

ZIK

Коментарі вимкнені.