Петро Порошенко нагородив тернопільських артилеристів та вручив ключі від квартир родинам загиблих героїв АТО

Під час робочої поїздки до Тернопільської області Президент України відвідав 44-у окрему артилерійську бригаду ЗСУ, де вручив державні нагороди десятьом військовослужбовцям, які відзначилися у зоні проведення антитерористичної операції, та передав ключі від квартир родинам загиблих героїв-артилеристів.

«Вірю, що кожен з вас пишається своєю місією в цьому житті. А ми пишаємось кожним з вас», – сказав Президент перед церемонією нагородження та нагадав, що героїчна 44-а бригада, яку було створено лише трохи більше року тому, вже прославилася своїм бойовим шляхом на східному фронті, стримуючи російського агресора від просування вглиб української території.

Підрозділи 44-ї бригади брали участь у боях поблизу населених пунктів Червоний Партизан, Озерянівка, Нелеповка, Артемове, Новгородське, Дзержинськ, Зайцеве, Вуглегірськ, Логвінове, Горлівка, під час Дебальцевської операції та боїв за Донецький аеропорт. За проявлені у бойових діях героїзм та мужність, успішне виконання бойових завдань 67 військовослужбовців бригади представлено до державних нагород, десятьох з них посмертно.

Серед нагороджених медаллю «За військову службу Україні» головний сержант Олександр Алєксашин – командир гармати артилерійської батареї. З 6 грудня 2014 року по теперішній час воїн виконує бойові завдання у зоні АТО. Неодноразово проявляючи героїзм та мужність, приймав бій, відповідаючи на артилерійський наліт противника. Розрахунок гармати неодноразово знищував установки БМ-21 «Град». 15 грудня 2014 року в районі Щастя, керуючи вогнем гармати в темну пору доби, майже стріляючи всліпу, знищив 2 БМП незаконних збройних формувань разом з екіпажами, що не дозволило противнику переломити хід бойових дій та врятувало багато життів українських військовослужбовців. 11 липня 2015 року під Горлівкою під його керівництвом було знищено 6 танків разом з екіпажами НЗФ.

Серед нагороджених орденом «За мужність» ІІІ ступеня – капітан Роман Боровньов, командир протитанкової артилерійської батареї. З 11 листопада 2014 року по теперішній час виконує бойові завдання в зоні проведення АТО. В ході боїв під Вуглегірськом в січні цього року батарея знищила 4 ворожих танки та 2 БМП незаконних збройних формувань. Особливо відзначився 19 лютого, коли точні удари по противнику дозволили вивести значну частину українських підрозділів з Дебальцевого. Було знищено 3 ворожих танки, 5 бойових машин піхоти та велику кількість живої сили противника.

Президент також вручив ключі від квартир родинам загиблих героїв.

Звертаючись до присутніх, Глава держави подякував військовослужбовцям та їхнім родинам: «Ще раз хочу як Президент подякувати за те, що в нас є такі воїни-офіцери, подякувати рідним за те, що ви берете на себе значну частину тягаря, але й значну частину честі – бути родиною захисників. Прийміть від мене подяку за мужність і героїзм, який ви продемонстрували. Низький уклін», – сказав Петро Порошенко.

Коментарі вимкнені.