Підставні громадські організації та екс-міліціонери, – як у Тернополі проходитиме переатестація правоохоронців

25 травня у Тернополі розпочалось формування комісій для переатестація правоохоронців. Наявність підставних громадських організацій та міліціонерів у минулому, що подавалися на участь в комісіях нагадує крик системи. Про це розповідає громадський активіст Василь Дубовий.

Для формування атестаційних комісій у місто приїхала делегація з Міністерства внутрішніх справ, яку очолює радник Арсена Авакова Іван Варченко. Вона зустрілася із понад 60 претендентами від громадськості на участь у роботі комісій, а вже сьогодні, 26 травня, стартуватимуть співбесіди з потенційними атестуючими. За словами Івана Варченка, відберуть лише 18-20 осіб, які працюватимуть у комісіях протягом наступних 2-3 тижнів.

Здавалося б, процес відбору має бути прозорим та чітким, адже ніхто з делегації ніколи раніше не контактував з тернопільськими громадськими активістами. Як стало відомо Без Табу, до комісій намагаються пролізти дружні до окремих екс-міліціонерів громадські активісти. Для цього вони зареєструвалися від імені організацій, назви яких клонують назви вже чинних та перевірених кількарічною боротьбою з корупцією організацій.

Приміром, в атестаційні комісії хочуть потрапити представники «Самооборони Тернопільщини». Нічого не дивує? Насправді ж це колишні працівники міліції. Їх легко можна сприйняти за активістів «Самооборони Майдану Тернопільщини», та із Революцією гідності цих людей нічого не об’єднує.

Також саботується участь ВО «Автомайдан» у процесі переатестації. За словами нашого джерела, київську делегацію майже годину переконувала верхівка управління Національної поліції області, що у Тернополі в цій організації залишились лише упереджені неадеквати. Втім, найімовірніше, що «автомайданівців» не хочуть пускати у тернопільські комісії, адже вони раніше брали участь у переатестації волинських, миколаївських та хмельницьким міліціянтів. Зокрема прославилися жорсткою та непідкупною позицією щодо тамтешніх «перевертнів у погонах», через яку більш ніж половина керівного складу поліції цих трьох областей не пройшла переатестацію.

– Буде жарко. Адже у Тернополі є громадське середовище, яке не дасть завалити реформу і зробити з процесу профанацію. Слова радника Арсена Авакова Івана Варченка обнадіюють про те, що система хабарництва і антиукраїнської дії реформою будуть зламані. Це тішить вухо. Та слова не варті нічого. Ми оцінюватимемо реальні дії і діятимемо самі!  Переатестація покаже, чи система здатна змінюватись, чи здатна змінювати обставини й правила гри під себе, – каже Василь Дубовий.

sab11

 

Коментарі вимкнені.