Податкова відповіла “наїздом” на звернення тернопільських перевізників

Ми  нещодавно писали про те, що перевізники-учасники АсМАП України Тернопільської області глибоко стурбовані непоодинокими випадками вимагання хабарів посадовими особами Тернопільської ОДПІ ГУ Міндоходів та зборів.

З цього приводу вони підготували заяву Генпрокурору, голові СБУ, прем’єр-міністру Яценюку А.П.

Начальник Тернопільської ОДПІ  Петро Якимчук, коментуючи це звернення сказав,  що сім міжнародних перевізників поставили підписи за компанію.

Із 23 заявників, котрі поставили свої підписи під таким зверненням, 7 суб’єктів господарської діяльності (юридичних та фізичних осіб), які здійснюють міжнародні перевезення, впродовж 2013 р. – I кварталу 2014 р. взагалі не звертались до Тернопільської ОДПІ за відшкодуванням податку на додану вартість. Загалом, впродовж 2013 року з бюджету, на рахунки платників відшкодовано більш як 53,5 млн. гривень ПДВ, а у I кварталі 2014 року ця сума склала 16,7 млн. гривень.

Як і в минулому році, так і в I кварталі 2014 року серед 55 та 36 відшкодувальників відповідно, було 4 платники податку, яким суми ПДВ були відшкодовані в автоматичному режимі.  Серед заявників – один платник, який відповідає відповідним критеріям, отримав як в 2013 так і у 2014 році ПДВ-автомат – близько 2 млн. гривень.   

Необхідно зазначити, що кількість потенційних претендентів на відшкодування ПДВ в автоматичному режимі може бути значно більшою. Однією з умов, що передбачає відшкодування ПДВ в автоматичному режимі – заробітна плата повинна перевищувати у 2,5 рази мінімальний розмір (у 2013 році – 2867,5 грн., у 2014 році – 3045 грн.). Із тих 23 заявників лише один витримує даний критерій, в інших заробітна плата дещо більша від мінімального розміру.

Впродовж минуло року та у 2014 році скарг від платників, які мали намір відшкодувати ПДВ, не надходило.

Нагадаємо, що антикорупційний сервіс «Пульс» утворений для здійснення громадського контролю за діяльністю органів Міндоходів та боротьби з проявами корупції і почав працювати з січня 2012 року. З допомогою прямої телефонної лінії за номером (044) 284-00-07(044) 284-00-07 платники отримали можливість не тільки повідомити податківцям про протиправні або корупційні дії, а й довідатись про результати перевірки та вжиті заходи.

Протягом І кварталу 2014 року на сервіс Міністерства доходів і зборів України «Пульс» надійшло 3 інформаційних повідомлень від громадян Тернополя та Тернопільського району. Тематика звернень стосувалася прийняття податкової звітності на паперових носіях. Отримані звернення розглянуто та вирішено у встановлений термін.

Варто також мати на увазі, що платники, аби повідомити про корупційні дії, можуть звернутись не тільки на сервіс «Пульс», а й до працівників спеціально створеного підрозділу для боротьби з протиправними злочинами у сфері службової діяльності – відділу внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Тернопільській області, який знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька 1, кім. 703, тел. «довіри» 0-800-801-007.

-1 thoughts on “Податкова відповіла “наїздом” на звернення тернопільських перевізників

  • 16:15 | 12.04.2014 о 16:15
    Permalink

    а й справді, де той наїзд???
    перевірила податкова подану вами інформацію, і як бачу з статті, деякі з тих, які підписались – взагалі немали ніякого відношення до даної ситуації. І у податкову з таким питанням не звертались!!!!

Коментарі вимкнені.