Поки тернополяни сплять, Файне місто розбудовують

У Тернополі за ніч на території центрального ринку «виріс» один великий МАФ. Раніше на його місці стояли дерев’яні столики, на яких торгували різним начинням. Тому зараз, здавалося б, ринок став естетично привабливим, проте, за словами депутатів, це відбулося не зовсім законно.

–Цей МАФ встановив ПП «Нива і К». Я як депутат міськради Тернополя знаю, що ми видавали рішення сесії міськради, в якому йшлося про тротуар «для проходу та проїзду». Тому встановлення цього МАФу, як на мене, є грубим порушенням законодавства, адже це є нецільове використання землі орендарем, який узяв договір сервітуту на цю ділянку. Та найбільше я хвилююсь за те, що підприємцям продадуть ці кіоски, які поставили там напівлегально. І в кінцевому результаті постраждають люди, бо коштів їм ніхто не поверне. Думаю, що це питання матиме розвиток,- каже депутат таголова профспілки підприємців центрального ринку Наталя Шоломейчук.

Фактично депутатів ввели в оману, адже під «соусом» на «прохід та проїзд» ПП «Нива і К» облаштувала МАФ. Наталя Шоломейчук каже, що народні обранці кулуарно вже обговорювали цей інцидент і так просто його не залишать.

– Можна підняти рішення сесії за січень 2016 року, в якому чітко вказано, що сервітут надається на прохід та проїзд. Тобто ніхто з нас, депутатів, навіть не знав, що таким чином виконають рішення сесії. Крім того, на місці цього МАФу було дерево. Коли облаштовували електроопори для тролейбусів, то рахували, що дерево зрізують, бо воно заважає та суперечить техніці безпеки. А тут, як виявилось, його прибрали під кіоски,- міркує депутат.

Дійсно, в рішенні сесії від 26 січня 2016 року йдеться про те, що депутати надали дозвіл на укладення договору земельного сервітуту ПП «Нива і К» на ділянку площею  0,0945 га  (вул.Живова-Митрополита Шептицького) для проходу та проїзду терміном на п’ять років. На практиці ж ділянку не розчистили, а навпаки, заставили суцільною сірою «бляшанкою».

– От тільки розвантажилась зупинка «Центральний ринок», де зупиняється надзвичайно велика кількість автобусних таксі та тролейбусів, як зараз ці МАФи значно скоротять місце для очікування громадського транспорту,- обурюється пані Шоломейчук.

Наразі депутати міськради Тернополя міркують, як вплинути на ситуацію, адже якщо цей випадок пустити повз вуха, то надалі кожен другий місцевий підприємець у рішенні сесії шукатиме свій, вигідний йому зміст.

Тижневик “Номер один”

 

Коментарі вимкнені.