Поки Юрій Стець лише розпочав набір кандидатів в «інформаційні війська», інвалід Віктор Старущак вже понад три роки «воює»

Поки міністр інформаційної політики України Юрій Стець лише розпочав набір кандидатів в «інформаційні війська», інвалід І групи з Тернопільщини Віктор Старущак вже понад три роки «воює» у соцмережах з путінськими тролями за честь своєї країни. Чоловік, у якого дві вищі освіти – економіста та юриста, від народження не ходить. Тож адміністрування груп у соцмережах нині практично його основне заняття.

29-річний Віктор Старущак з містечка Козова на Тернопільщині створив у російській соцмережі «Однокласники» найбільшу проукраїнську патріотичну групу “Західна Україна для всіх!!! Україна це Європа!!!”. Нині вона налічує майже 56 тисяч людей. Група з подібною назвою є і у Facebook.

– Коли я створював групу «Західна Україна для всіх!!! Україна це Європа!!!”, то хотів, щоб про Україну, а особливо про Західну, дізналося якомога більше людей, – пояснює Віктор Старущак. – Це привабило б до нас туристів і інвесторів. На початку 2013 року з допомогою групи я закликав людей долучатися до акції “Вставай Україно!”, під час Революції Гідності звертався через соцмережі до багатьох провладних політиків, вимагаючи припинити побиття людей. Тоді добре розумів: якщо не переможе Майдан, то багато кому, і в тому числі мені, «світить» тюрма.

Через свою групу у соцмережі Віктор попереджав «майданівців» про загрози, які на них чатували зі сторони «беркутівців» та «тітушок». Свіжу інформацію він отримував з першоджерела – від свого друга, який перебував у той час на Майдані у Києві.

Персональну сторінку Віктора у соцмережі через таку патріотичну активність не раз блокували. Також блокували і створену ним групу. Тому змушений був створити кілька менших за кількістю підписників альтернативних груп в «Однокласниках» та інших соцмережах.

В адмініструванні груп Віктору допомагає дружина Оксана. З нею він познайомився в Інтернеті. Дружині 28 років. Вона, як і Віктор, інвалід І групи та юрист за фахом. Подружжя Старущаків ніде не працює. Лише час від часу допомагає батькам Віктора торгувати у їхньому власному магазині.

Окрім адміністрування груп, Віктор займається відеозйомкою. Минулої осені через усі свої групи почав допомагати волонтерам у зборі коштів для бійців, які перебувають на передовій у зоні АТО. Розміщував відповідні відеозвернення із зазначенням банківських рахунків. А на початку березня записав на відео звернення до української льотчиці Надії Савченко, яка перебуває у російській тюрмі. В ньому Віктор просить Надію припинити голодування.

– Від того, що Надія голодує, Україні легше не буде. А Путін, ФСБ і Росія тільки радітимуть, якщо із нею щось станеться, – пояснив свій вчинок Віктор Старущак.

Адміністратор найбільшої патріотичної групи у соцмережах вважає, що не можна допустити третього Майдану, бо для України це – смерть. А ще Віктор пишається тією свободою слова, яку мають українці. Він переконаний: якщо журналісти перестануть говорити, то вулиця, камінь і зброя почнуть це робити.
Окрім адміністрування груп, яке для нього стало практично професією, чоловік має ще кілька улюблених занять.

– Маю телескоп. Люблю влітку розглядати з його допомогою нічне зоряне небо. А ще розповідаю, в тому числі й у ЗМІ, людям про замок у рідному місті. Адже багато хто не знає про те, що у Козовій збереглися його руїни, – каже Віктор Старущак.

Мирослав Шершень, Прес-центр

Коментарі вимкнені.