Найкращий пам’ятник Незалежності буде у Тернополі попри малу підтримку мешканців

Міський голова Тернополя Сергій Надал, в оточенні журналістської свити та вірного прес-секретаря Катерини Калуш, особисто перевіряв стан робіт на бульварі Шевченка по встановленню пам’ятника Незалежності.

Так, перед «гостями» з фотокамерами, робітники відчиняли усі «брами», пояснюючи, що вже зроблено, та як виглядатиме даний об’єкт після завершення всіх робіт.

Спочатку журналісти «мучили» прораба. Чоловік, котрий явно не звик до такої кількості відео- та фотоапаратури розгубився, мимохідь намагаючись задкувати, подалі від питань та надмірної уваги. Він розповів, що роботи ідуть за планом, що до Тернополя везуть гранітну колону, котру монтуватимуть на вже зведений постамент. Сказав, що колону замовили в Китаї і вона буде світлого кольору.

Згодом ініціативу спілкування із ЗМІ перейняли міський голова та начальник Управління містобудування, архітектури та кадастру Василь Бесага, адже побачили, що прорабу важко добирати слів та пояснювати допитливим журналістам всі нюанси стосовно пам’ятника.

Головний архітектор міста розповів, що усі матеріали уже придбали і вони знаходяться в дорозі до Тернополя.

– Тут буде жінка, яка тримає журавля – символ нашої волі. Зараз вже замовили всі матеріали. Красива стильна скульптура з бронзи відливається у Львові. А колона буде з індійського граніту. Одним словом, у нас буде самий кращий проект пам’ятника в Україні, – підсумував Василь Бесага.

Також, головний архітектор Тернополя пояснив, що граніт таки дійсно везуть з Китаю, але при цьому він є індійським. Так Тернополю дешевше.

– Обробляють граніт з Індії – в Китаї, бо сама технологія обробки там краща. І виходить дешевше, коли закуплятися саме там.

Сергій Надал прозвітував журналістам про кількість коштів, що надійшли на встановлення цього пам’ятника у Тернополі. Він сказав, що очікував більшої активності від громади стосовно фінансової допомоги. Загальна вартість пам’ятника близько 630 тис. грн, а станом на сьогодні є лише 230 тис. грн.

– Ми розраховували на трошки більшу активність тернополян. На жаль активність людей є недостатньо високою, тому користуючись нагодою хочу попросити тернополян більш активніше долучитися до збору коштів на пам’ятник незалежності. Більшість тернополян таки позитивно відносяться до того, щоб такий пам’ятник був саме у нашому місті. Адже саме з Тернополя починалися всі  процеси національного відродження, – сказав Сергій Надал.

Сергій надал також зауважив, що від більшості тих політичних партій, котрі розказують про свою любов до України, фінансування не надходило. Він назвав трьох найбільших спонсорів цього пам’ятника. Сума пожертв коливається від 100 тис. грн. до 9 тис. грн. Серед найщедріших благодійників є банк «Аваль, товариство «Речовий ринок» та ВО «Свобода». Інші суми набагато менші – від чотирьох тисяч  до кількох сотень гривень.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.