Попри велику кількість розкішних заміських будинків, у селі під Тернополем є й клаптик історії, що пережив лихоліття радянських часів (фото)

Село Байківці розташовується в кількох кілометрах на схід від Тернополя, яке від обласного центру відділяє лише об’їзна дорога, тому по суті даний населений пункт здебільшого складається з сучасних заміських будинків заможних тернополян. 

Загалом відомостей про Байківці зустрічається не так вже і багато. Перша писемна згадка про поселення датується 1653 роком. На початку ХІХ століття селом володіла родина Шеліських, а потім Байківці почергово переходили у власність Подлєських, Фредбергів і Несіловських.

Римо-католицька громада Байківців належала до парафії в сусідньому Чернілові Мазовецькому. У 1901 році з ініціативи Леона Подлєського в селі було збудовано невелику дерев’яну каплицю.

У 1936 році в Байківцях зводиться мурований костел, фундаторами якого стали Юліуш і Марія Фредберги, місцеві заможні жителі, а також родина Несіловських, котрим належали Нові Байківці. Восени 1937 року храм було освячено і він почав виконувати функції філіальної каплиці.

Попри всі лихоліття радянських часів будівля костелу добре збереглась до наших днів. На скільки мені відомо, пише автор блогу Тернопілля, то споруду передано православним Київського патріархату.

Коментарі вимкнені.