Порятунок від циган – викликати поліцію

Останнім часом почастішали звернення тернополян до управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР щодо того, що особи ромської національності забруднюють вулиці міста.

Останніми днями їх часто можна побачити у центральній частині міста,  на вулиці Оболоня та поблизу автовокзалу, на проспекті Злуки тощо. Очевидці розповідають, що часто ці особи не дають змоги пройти, чіпляючись та вимагаючи гроші, а у місцях, де відбувалася ночівля, чи хоча б обід представників общини – панує справжній безлад. У деяких випадках тернополяни зазначають, що підозрюють ромів у тому, що ті торгують наркотичними речовинами, відтак становлять небезпеку для оточуючих.  Дехто остерігається за життя та здоров’я власних дітей, адже не відомо, що можна очікувати від циган.

Заступник начальника відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Оксана Лобурак повідомила, що схожі звернення, внаслідок яких здійснюється прибирання слідів життєдіяльності осіб ромської національності, регулярно надходять від тернополян. Також управлінням житлово-комунального господарства постійно надсилаються відповідні звернення як до національної поліції, так і до муніципальної поліції, адже лише їхні працівники мають повноваження реагування у таких ситуаціях.

– Ми постійно прибираємо схожі звалища, це питання перебуває на нашому контролі. Але проблема в тому, що цигани, після того, як їх виганяють, просто перекочовують в інше місце. От нещодавно поліція вигнала їх з вулиці Оболоня, і вони перебралися в центр, буквально під вікна нашого управління. Ми відразу написали звернення в поліцію, але лише через чотири дні прийшли працівники муніципальної поліції і вжили належних заходів.. Після цього цигани, очевидно, знову повернулися  назад, на вулицю Оболоня.

Прибирання після циган є дуже неприємним, адже вони не лише смітять. Вони справляють нужду, там де й живуть. Тому викликати поліцію, коли ви бачите, що десь кучкуються цигани, необхідно. Якщо хтось вважає, що вони не здійснюють правопорушень, тому немає чому викликати патруль, то нагадую, що вони насамперед своїми діями порушують санітарний стан міста. Адже ненормально, коли люди живуть, ходять в туалет, їдять і п’ють та сплять на вулиці. Порожні пляшки красномовно свідчать, що цигани розпивають алкоголь, що є прямим порушенням  громадського порядку.  Все, що ми можемо зробити, то це прибрати і надіслати письмові звернення до поліції, однак належного реагування немає. Двірничка з мітлою не може розганяти циган чи безхатьків. Тому в цілях забезпечення належного санітарного стану у місті та особистого спокою громадян рекомендуємо запобігати отаборенню громадян ромської національності на вулицях Тернополя та викликати поліцію, – каже фахівець.

Коментарі вимкнені.