Представники батальйонів «Айдар», «Азов» та ДУК «Правий сектор» вдосконалювали у Тернополі навички надання допомоги в умовах військових дій (фото)
Удруге навчально-оздоровчий комплекс «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського прийняв на своїй базі понад сто медиків-волонтерів, які на передовій рятують життя бійців. Упродовж 12-14 червня представники військових частин, добровольчих батальйонів «Айдар», «Азов», ДУК «Правий сектор» вдосконалювали навички надання допомоги в умовах військових дій. Про це повідомляє прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Отже, наприкінці минулого тижня НОК «Червона калина» перетворився на місце зустрічі давніх друзів і побратимів. Кожного учасника зустрічали із щирими обіймами і теплими словами. Справа в тому, що майже всі учасники зріднилися під час надання допомоги на передовій.
Під час урочистого відкриття проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди привітав усіх учасників і організаторів із початком вишколу.
«Сьогодні ви робите важливу справу на благо нашої країни та порятунку тих, хто боронить східні кордони. Життя людини є найвищою цінністю, тому за нього треба боротися до останнього. Бажаю, аби всі ваші навички якомога швидше знадобилися лише в мирних цілях. Зичу вам здоров’я, наполегливості у навчанні і довгоочікуваного миру», – побажав Степан Йосипович.
Радник Міністра оборони України з питань медичного забезпечення Анна Майборода наголосила на тому, що сьогодні зусиллями волонтерського корпусу в країні відбуваються важливі зміни. «Я за своїм покликанням волонтер, яких сьогодні багато в Україні. такі люди допомагають нашим військовим на передовій. Хтось забезпечує їжею, хтось одягом і технічним обладнанням, а ми з вами робимо все для того, аби зберегти життя кожного воїна. Можна сказати, що волонтери-медики – перші реформатори в Збройних силах України та медицині в нашій країні, оскільки ще минулого року тактичної медицини не було і довелося її створювати. Об’єднавшись ми крок за кроком навчаємо військових самодопомоги і взаємодопомоги, ми створюємо протоколи надання допомоги і систему тактичної медицини. Я вірю, що в нас буде найкращий стандарт в світі, адже він створюється в умовах реальної війни. Бажаю всім якнайшвидшого закінчення військових дій і повернення наших мужніх воїнів додому», – додала пані Олена.
Один із тренерів вишколу, випускник школи інструкторів з TCCC Естонської академії оборони та судинний хірург Юрій Свідерський, який тимчасово виконує роль керівника організації «Білі берети» розповів, що 80% учасників уже були на передовій, тому їм важливо систематизувати знання і навички. На його думку, спільно із цими волонтерами-медиками можливо і потрібно виробити спільний протокол надання допомоги.
«Ми будемо робити атестацію всіх учасників за допомогою зрізу знань. Це потрібно для того, аби дізнатися, що вони засвоїли під час вишколу. Зокрема у неділю відбулися іспити на чотирьох станціях. Правда, до них ми допускали лише тих, хто успішно склав письмовий тест. Загалом вишкіл відбувся у досить приємній і дружній атмосфері», – підсумував Юрій Свідерський.
Коментарі вимкнені.