Про будні начальника відділу превенції патрульної поліції у Тернополі Івана Паньківа

 

Скерувати, направити, роз’яснити: саме такі ключові завдання поставив перед собою Іван Миронович Паньків. Він пройшов службу дільничного офіцера з низів і до керівної посади, тож добре знає – не кожен може співпрацювати з людьми, бути універсальним поліцейським. Запевняє таку роботу необхідно любити і хотіти працювати з людьми.

 – В правоохоронні органи прийшов у 2005 році. Працював в державній службі охорони, робота мені подобалася, тож вирішив спробувати себе в міліції, саме дільничним. Після успішної здачі тестів та навчання, приступив на службу, – розповідає офіцер. – Призначили мене дільничним в мікрорайоні Пронятин.
 

Роботу він свою любив, умів відчути співрозмовника. Через короткий час добре знав усі проблеми місцевого населення на дільниці. Вирішувати їх доводилося по-різному: когось покарати, з кимось достатньо поговорити. Ніколи не відмовляв людям у допомозі, як вдень так і вночі.

 – Я зарекомендував себе з позитивної сторони, тож через декілька років мені доручили більшу територію та присвоїли звання старшого дільничного офіцера, –  пригадує Іван Миронович. В мене з’явилися підлеглі.

Посаду старшого дільничного Іван невдовзі змінив на заступника начальника дільничних інспекторів Тернопільського міського відділу поліції, а згодом очолив підрозділ.
 

Під час реформування міліції в поліцію  Івана Паньківа було призначено на посаду начальника відділу превенції патрульної поліції.

  – В моєму підпорядкуванні зараз 87 чоловік. Зміни неминучі , є в нас тепер працівники ювенальної превенції, котрі працюють з дітьми, є підрозділ який протидіє домашньому насильству, поліція діалогу. Однак усі сектори залишили попередню функцію  – першочергова допомога людям –  розповідає поліцейський.  

Іван Миронович намагається передавати свій власний досвід роботи іншим, зазначає, що тепер  майже з стовідсотковою впевненістю може визначити, затримається співробітник на посаді чи ні. Йому, як наставнику вдячний не один поліцейський.

 – Іван Миронович навчив мене як застосовувати законодавство на практиці,  — пригадує підлеглий …..Цій людині я завдячую своїми професійними знаннями він прищепив любов до професії.

Заслужив Іван Миронович повагу і серед ветеранів органів внутрішніх справ. 
 

 – Людина завжди хоче аби її вислухали, а це 50 відсотків успіху роботи дільничного – розповідає голова громадського формування охорони громадського порядку міста Тернополя Михайло Прогній. – В опорні пункти люди звертаються найчастіше. У нас була тенденція  до закриття цих установ, однак завдяки таким керівникам як Іван Миронович, опорний працює надалі, а значить далі допомагатимемо як людям, так і поліції в цілому.

 -А я пам’ятаю Івана ще дільничним  – пригадує й голова міської ради ветеранів  Іван Родзоняк. – Робота ця багатогранна, складна але цікава. Слід уміти працювати не тільки на розкриття, а й на попередження, з чим він як дільничний офіцер успішно справлявся.

Іван Паньків зізнається, як ріс первісток синочок Святослав, він майже не бачив. Втрачене вже надолужив з меншою донечкою Марією. Однак про вибір роботи жодного разу не пожалкував.

 – Я обрав професію дільничного офіцера і не жалкую. Мені цікаво спілкуватися з людьми, допомагати вирішувати їх проблеми. Головне  в роботі дільничного офіцера  – виправдати довіру людей. Не жаль витраченого часу, якщо можна допомогти людині і вона йде з поліції з посмішкою.
 

Відділ комунікації поліції

Тернопільській області

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/sluzhba-sered-lyudej/?fbclid=IwAR2YXzR5v_WUvBg5_mYMyzah5vAC9pgiy93s4vLusnUhMt7vPKWjJ8dn4ww

Коментарі вимкнені.