Про дім, те як сподобатися і як би швидше лягти спати, думали в Тернополі діти з одеського інтернату

У Тернополі побували іноземні хореографи та діти з будинку-інтернату на Одещині. Тут вони в рамках благодійного проекту показали виставу-перформанс «Дім».

Шестеро дітей та стільки ж дорослих піднімали на сцені питання стосунків батьків і дітей, сусідів, людей в певному середовищі, пошуку свого місця на Землі, самотності. Але відповіді кожен глядач міг знайти для себе сам, адже вистава містила більше елементів танцю, рухів тіла, аніж діалогів.

Після завершення неймовірно проникливого виступу, актори спустилися зі сцени у зал, де зручно вмостившись продовжили своє спілкування. Уже не діти зі сцени задавали питання, а глядачі – дітям.

Ніхто із вихованців будинку-інтернату в Білгород-Дністровському не займався танцями до того, як потрапив у цей проект. Але, кажуть, що ті враження, які отримали під час виступів та гастролей всією Україною, незабутні і найяскравіші у їхньому житті. Проте хореографами в майбутньому бути не планують. Лише одна дівчинка висловила бажання продовжити свій шлях в напрямку танців. Інші ж діти розповідали, що мріють бути будівельником, моряком, адвокатом.

Коли тернополяни запитали, що змінилося в житті дітей-сиріт після участі в проекті, в рамках якого вони вже побували у багатьох містах України, то почули що вони навчилися довіряти дорослим, стали спокійнішими, втілили свою мрію мандрувати Україною. Лише одна дівчинка скромно відповіла, що у неї не змінилося нічого, вона залишилася такою ж, як була раніше.

Під час танцю, зізналися діти, вони думали про те, як краще виступити та сподобатися тернополянам, про дім, а також про те, як би швидше лягти спати.

До слова, увесь перформанс відбувався на сцені за допомогою десятків картонних коробок. Їх учасники возять із собою з міста в місто. Вони з’єднуються у фігури за допомогою спеціальних засобів, фанери, болтиків, шнурків. Діти зізналися тернополянам, що саме збирання і розбирання цих коробок після виступу є для них найважчим. Тому по звершенні виступів у кожному містівони запрошують глядачів допомогати.

«Я би хотів сказати усьому світу, щоб люди танцювали і ніколи не припиняли танцювати та рухатися», – завершив побажанням для усіх один із юних акторів, учасник благодійної міжнародної вистави «Дім». А організатори запросили усіх бажаючих піднятися на сцену та допомогти складати картонні коробки-декорації.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”, фото з офіційної групи в соцмережах проекту “Дім”

Коментарі вимкнені.