Про “Хрещеного батька” міжнародних літніх санних змагань в Кременці

15-18 серпня в Кременці проходили ХІІІ міжнародні літні змагання із санного спорту на санкороликах. 

Як повідомив голова Федерації санного спорту, Тернопільської області, суддя Міжнародної категорії Анатолій Малищик, “Кубок Бони” відкриває олімпійський сезон, тому для українських саночників ці змагання – гідна підготовка до боротьби за ліцензії на зимові Олімпійські ігри, повідомляє Спорт Тернопілля.

Ось що розповів Анатолій Малищик про історію змагань “Кубок Бони” у Кременці.

— Історія цих змагань бере початок з 2001 року. Саме тоді траса відкрилась після реконструкції, що частково здійснювалась за участю Міжнародної Федерації санного спорту, членом якої стала незалежна Україна. Ідея розпочати реконструкцію спортивної споруди виникла у мене та члена технічної комісії Міжнародної Федерації Юрія Соботи зі Львова, виходячи з бажання організувати на теренах нашого краю міжнародні змагання на санкороликах. Цю ідею підтримали тодішній міський голова Кременця, а зараз — голова районної ради Андрій Гуславський, голова районної адміністрації Василь Кравець, тодішній начальник управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської облдержадміністрації Віталій Ігнатенко, які дали добро на проведення змагань. Серед фахівців санного спорту було чимало скептиків, які сумнівалися, що таке можна організувати в Україні. “Хрещеним батьком” цих змагань став нині покійний Ян Стеллер, поляк за походженням, який в той час в Міжнародній Федерації санного спорту займав посаду віце-президента з інтернаціональних зв’язків з національними Федераціями. І він з молоднечим запалом, а було йому шістдесят сім років, взявся допомогти втіленню цих задумів в життя. І ось в той рік були проведені змагання на санкороликах “Кубок Бони”, в яких взяли участь спортсмени України і Польщі. В більшості номерів програми перемогу святкували наші гості, оскільки у них було краще спорядження.

Провівши перші змагання, стали думати над розширенням географії країн-учасниць. Наступного року на наше запрошення відгукнулись спортсмени Польщі, Росії, Болгарії. Тоді вони уже пройшли на більш високому організаційному рівні, адже нам доводилося тільки організовувати змагання, але й вчитися проводити їх відповідно до вимог Міжнародних змагань. Наші зусилля отримали позитивну оцінку Міжнародної Федерації, і було запропоновано звернутись до неї щодо включення цих стартів до Міжнародного календаря. Завдяки підтримки Яна Селера, виконком приймає рішення про включення змагань на санкороликах “Кубок Бони” в календар спортивних змагань цієї організації. І починаючи з 2003 року Міжнародні літні змагання на санкороликах “Кубок Бони” проходять під її егідою.

За роки проведення змагань в них брали участь спортсмени Німеччини, Польщі, Словаччини, Чехії, Румунії, Болгарії, Словенії, Молдови, Латвії, Грузії, Казахстану, України. З кожним роком розширювалася географія країн-учасниць. Проведення таких стартів сприяло росту спортивної майстерності українських спортсменів, які сьогодні змагаються з провідними саночниками на Чемпіонатах Світу, Європи, Кубках Світу. Нам вдалось набути досвіду проведення Міжнародних змагань і підготувати для їх проведення суддів Міжнародної категорії, а спортсменам зарубіжних країн — пізнати Україну, наш край, його історичні і культурні традиції.

 

Коментарі вимкнені.