Про ремонт пологового корпусу у Тернополі знов почали говорити

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна разом із першим заступником Іваном Крисаком, виконувачем обов’язків начальника управління капітального будівництва Віктором Кузяком 5 травня оглянули приміщення полового корпусу КЗ ТОР «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина». У закладі розпочали реконструкцію ще у 2012 році в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства та дитинства», згодом роботи припинили.

За словами заступника головного лікаря з медичної частини Валентини Якимчук, у 2012 році в пологовому корпусі центру вдалося виконати роботи на суму 15 151,9 тис. грн., а в 2013 та 2014 роках через відсутність фінансування роботи не виконувались.

«До реконструкції рівень надання медичних послуг у перинатальному центрі займав друге місце в Україні, – додала вона. – А в умовах розпочатої та припиненої реконструкції у 2013 році в перинатальному центрі прийняли 2284 пологів, що становить 84,5% від їх загальної кількості в області».

Очільник області наголосив, що завершити реконструкцію пологового центру потрібно у найкоротші терміни. Для цього необхідно внести зміни у проектно-кошторисну документацію, що дасть змогу зменшити витрати.

«Проект вентиляції та кондиціювання можна спростити, – зауважив Степан Барна. –  До прикладу, немає потреби у встановленні кисневих концентраторів, адже у закладі наявний кисневий газифікатор. Вакуумну систему можна замінити електричними аспіраторами. Доречно буде відкоригувати проект будівельних робіт, а саме замінити дороговартісні матеріали на більш доступні та раціонально використати наявні ресурси».

Заклад має бути забезпечений двома джерелами теплоенергопостачання та водопостачання. Пологовий корпус планують оснащити телекомунікаційною системою. Зокрема, пропонують передбачити забезпечення медичної телекомунікаційної системи ліцензованим програмним продуктом Win XP SP3

«Завершення робіт перинатального центру – одне з пріоритетних завдань. Адже цей заклад є «колискою життя». Послуги тут мають надаватись на найвищому рівні», – наголосив Степан Барна.

До слова, Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» єдиний в області заклад охорони здоров’я ІІІ рівня з надання високоспеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим з групи високого ризику, що потребують високої інтенсивності лікування на основі використання сучасних перинатальних технологій.

-1 thoughts on “Про ремонт пологового корпусу у Тернополі знов почали говорити

 • 15:53 | 6.05.2015 о 15:53
  Permalink

  Барна сказав: … немає потреби у встановленні кисневих концентраторів, адже у закладі наявний кисневий газифікатор !!!:)
  розумію, що губернатор має виглядати обізнаним в усіх сферах, але це вже прес-служба перестараль.
  в якості експерименту пропонує журналістам пр нагоді поцікавитимь у Барни чи відрізняється кисневий концентратор від кисневого газифікатора
  посміємся разом

Коментарі вимкнені.