Про тисячі трупів тварин біля Тернополя повідомлять прем’єр-міністру

Призупинити діяльність Тернопільській філії державного підприємства «Укрветсанзавод», розташованої у селі Острів Тернопільського району, вирішили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації.

Жителів краю непокоїть екологічна ситуація, що склалася на даному підприємстві. Завод приймає на переробку побічні продукти тваринного походження категорій II та III (трупи, кістки, боєнські відходи тощо), однак не встигає переробляти їх. Не зважаючи на це, прийом тваринних відходів, що зберігаються просто неба, не припиняється. Мешканці довколишніх населених пунктів скаржаться на сморід та потенційну небезпеку для їхнього здоров’я і звертаються з проханням навести лад.

Протиепізоотична комісія одностайно підтримала рішення призупинити діяльність даного підприємства, а також подати письмове звернення до керівництва Державного підприємства «Укрветсанзавод» про відновлення фінансування Тернопільської філії ДП «Укрветсанзавод» для того, щоб очистити територію від побічних продуктів тваринного походження. Також у терміновому порядку слід переробити всі відходи, що накопичилися на території підприємства.

«Ми робимо це з метою запобігання екологічній загрозі довкілля, а також, щоб зняти в області напругу. Загалом ситуація потребує вирішення у масштабах держави на законодавчому рівні. Відтак ми підготуємо відповідне письмове звернення на ім’я Прем’єр-міністра», — підсумував перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак.

Коментарі вимкнені.