Про замки Тернопільщини дізнаються у Європі

31 січня у Збаразькому замку відбулося установче засідання проекту «Шлях Гедиміновичів. У зібранні взяли участь міські голови Луцька, Острога, Хотина, Славути, Старокостянтинова, Ізяслава, представники Тернопільської, Кам’янець-Подільської, Дубенської міських рад, працівники НЗ «Замки Тернопілля», ДІАЗів, представники Інституту історії України НАН, Тернопільської облдержадміністрації, голова Збаразької райдержадміністрації Іван Демчишин. Почесним гостем заходу був Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Пятрас Вайтекунас.

Стратегічною метою проекту «Шлях Гедиміновичів» є створення сучасного міжнародного туристичного продукту, об’єднаного темою культурно-історичної спадщини Великого князівства Литовського, який би до 2015 року отримав загальноєвропейське визнання і був включений до переліку культурних шляхів Ради Європи. У разі досягнення цієї мети «Шлях Гедиміновичів» стане культурним шляхом Ради Європи, який ініціює Україна.

На разі бажання взяти участь в проекті висловили 10 міст, два села, Національний університет «Острозька академія», Державний Культурно-археологічний центр «Пересопниця» та 9 державних заповідників і музеїв з Волинської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей, на території яких знаходяться пам’ятки архітектури литовської доби. Одна з провідних юридичних фірм України «Кібенко, Оніка і партнери» зголосилася стати pro bono юридичним радником проекту. Народне слово

Коментарі вимкнені.