Продаж “Тернопільобленерго” не відбудеться через конфлікт акціонерів?

У середу представники Фонду держмайна не змогли взяти участь в зборах акціонерів “Тернопільобленерго”.

Про це повідомив представник ФДМ на умовах анонімності, пише “Комерсант-Україна”.

“Посадові особи компанії відмовилися реєструвати учасників зборів і не допустили представників акціонерів на територію підприємства”, – сказав він.

У фонді пояснили, що збори акціонерів проводилося напередодні приватизації обленерго, і на ньому повинні були вирішуватися питання, необхідні для успішного продажу активу, – про покриття збитків, отриманих у 2000-2010 роках, переведення акцій з документарної в бездокументарну форму і про зміну керівництва.

“Тепер продаж швидше за все не відбудеться”, – пояснили у фонді.

Нинішній менеджмент “Тернопільобленерго” був призначений ще у 2001 році, коли співвласниками компанії були підприємці Григорій та Ігор Суркіси.

Глава наглядової ради компанії Олександр Сагура суміщає цю посаду з постом гендиректора “Укренергоконсалтинг” – належить братам Суркісам.

Згодом частка Григорія та Ігоря Суркісів була продана Ігорю Коломойському, але менеджмент підприємства при цьому не змінився, пише видання.

Джерело в групі “Приват” заявляє, що Ігор Коломойський в даному конфлікті не бере участь.

“Юридично підприємство належить державі і нам, але керує ним менеджмент братів Суркісів”, – каже прес-секретар групи “Енергетичний стандарт” – управляє активами Костянтина Григоришина – Андрій Бобровицький.

Сагура не зміг пояснити, чому керівництво “Тернопільобленерго” відмовилося проводити збори акціонерів підприємства.

“Я особисто підписав рішення про проведення зборів Чому керівництво підприємства відмовилося його провести, мені невідомо”, – сказав він.

Гендиректор “Тернопільобленерго” Ігор Юхимець вчора на дзвінки не відповідав, відповіді на письмовий запит також не було, Суркіс і Григоришин також були недоступні для коментарів, відзначає видання.

ВАТ “Тернопільобленерго” – монопольний постачальник електроенергії в Тернопільській області. 25% плюс однією акцією володіє ФДМ, 25% мінус однією акцією – НАК “Енергетична компанія України”.

Кіпрські компанії Larva Investments Limited і Bikontia Enterprises Limited, кінцевими бенефіціарами яких вважаються Костянтин Григоришин і Ігор Коломойський, володіють 15,1% і 24,9% акцій. Ще 10% належить ТОВ “Фондова компанія” Меридіан” “Костянтина Григоришина.

Коментарі вимкнені.