Прокуратура Тернопільської області дала відповідь Віталію Сороколіту

26 червня 2013 року за адресою активного посилання https://poglyad.te.ua/hvalt/zakon-po-ternopilsky-pyat-rokiv-sudiv-fabrykuvannya-i-prynyzhennya/ було розміщено інформацію під заголовком “Закон по-тернопільськи: п’ять років судів, фабрикування і приниження“.

Як вбачається зі змісту інформації, її автори – громадська організація «Правосуд» (зокрема, Віталій Сороколіт, – ред.) – адресують свій відкритий лист прокуратурі Тернопільської області.

 Враховуючи викладені факти у листі, прес-служба прокуратури Тернопільської області  інформує про наступне.

Дійсно, постановою Львівського  апеляційного  адміністративного  суду від 7 червня 2013 року скасовано постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2010 року та прийнято нову, якою адміністративний позов ТОВ «МЕЛВІС» до ДПІ у Гусятинському районі Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії задоволено частково. Суд постановив визнати протиправною бездіяльність державної податкової інспекції у Гусятинському районі Тернопільської області та стягнути з Державного бюджету України в користь ТОВ «МЕЛВІС» 1800000 грн. надміру сплаченого податку на прибуток.

Проте, податковим органом зазначена постанова оскаржена в касаційному порядку, як така, що прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Зокрема, в постанові Львівський апеляційний адміністративний суд покликався на судові рішення у справі, які на день її прийняття вже були скасовані Вищим адміністративним судом України. Про даний факт суд   податковим органом повідомлено.

Окрім того, 4 червня 2013 року Тернопільським окружним адміністративним судом у справі прийнято нове рішення, яким у позові ТОВ «МЕЛВІС» до Гусятинської МДПІ Тернопільської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення на загальну суму 1800000 грн. відмовлено.

Водночас, на розгляді суду перебуває розслідувана слідчим відділом ДПС у Тернопільській області кримінальна справа стосовно директора ТОВ «МЕЛВІС» за фактом ухилення від сплати податку на прибуток підприємства в сумі 1 млн.гривень.  

Зазначаємо, що скарга на постанову про порушення кримінальної справи була предметом судового розгляду. Рішенням суду першої інстанції, залишеним в силі судом апеляційної – у її задоволенні директору підприємства відмовлено.

 Наголошуємо на тому, що органи прокуратури є відкритими та публічними у наданні інформації, яка має право на оприлюднення відповідно до вимог та норм законодавства України.

 

Коментарі вимкнені.