Рейтинг Надала втопить не сміття, а вода?

У тернопільському водоканалі почалися проблеми? Рішенням сесії, яка запланована на 20 серпня 2014 року, пропонується зняти відповідальність з КП “Тернопільводоканал”, скасувавши прийняте у 2009 році рішення про визнання єдиним виконавцем з надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у м.Тернополі комунальне підприємство «Тернопільводоканал».
Що ж це означає на практиці?
По-перше, за задумом Надала (а саме він підписує порядок денний та прийняті сесійні рішення) відповідальність за якість питтєвої води та її тиск нестиме не лише водоканал, який був до цього єдиним виконавцем з надання такої послуги. А хто?
Відповіді на це питання в проекті рішення немає.
Імовірно, директор цього комунального підприємства і за сумісництвом депутат міської ради від неіснуючого нині “Фрону змін” Володимир Кузьма таки пролобіював давню свою ідею відмовитися від постачання води в кожну квартиру, обмежившись поданням лише до будинку.
А в будинку всіма трубами (і не тільки тими, якими тече вода) співвласниками є самі мешканці на правах спільної суміжної власності (без виділення її в натурі).
Таким чином, водоканал, підвівши воду до входу в будинок, залишає далі кожного з нас наодинці з проблемою, як подбати про появу води в кранах наших домівок. І якщо питання наявності труб більш-менш вирішено (дісталося нам разом з приватизацією житла), то за якість води та нормальний тиск тепер треба подумати самим.
По-друге, зникає один виконавець надання конкретної послуги і автоматично зникає той, кому можна поставити претензії про якість наданої  послуги. Куди скаржитися, якщо вода коричневого кольору, недостатній тиск, чи скажімо, виявилася з незрозумілими домішками, що призвело до проблем зі здоровям? Відповіді знову немає.
По-третє, пропонований проект рішення прямо суперечить Закону україни “Про питну воду та питне водопостачання”. Стання 1 визначає наступних субєктів, задіяних у питному водопостачанні:
Підприємство питного водопостачання – суб’єкт господарювання, що здійснює експлуатацію об’єктів централізованого питного водопостачання, забезпечує населення питною водою за допомогою пунктів розливу (в тому числі пересувних), застосування установок (пристроїв) підготовки питної води та виробництво фасованої питної води.
Споживач питної  води  –  юридична  або  фізична  особа, яка використовує питну воду для забезпечення фізіологічних, санітарно-гігієнічних, побутових та господарських потреб.
Інших субєктів в законі неіснує. Яких посередників планує створити міська рада – невідомо.
Усунення водоканалу від відповідальності за воду, що тече в кранах тернопільських квартир, наштовхує на думку, що це комунальне підприємство не має впевненості у своїй спроможності надавати тернополянам якісну питну воду і робить все, щоб зняти з себе відповідальність.
Нагадаємо, що з липня цього року виконавчий комітет затвердив для тернополян збільшені тарифи на водопостачання та водовідведення.

«Тернопільський тиждень»

-1 thoughts on “Рейтинг Надала втопить не сміття, а вода?

  • 10:54 | 20.08.2014 о 10:54
    Permalink

    уважно прочитайте закон. За труби в будинку має відповідати ОСББ або ЖЕК. не пишіть того, в чому не петраєте.

Коментарі вимкнені.