Ревізію Почаївської Лаври завершили (фото)

Представики “Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника” у середу 5 грудня прибули до Свято-Успенської Почаївської Лаври з перевіркою. Окрім стану збереження пам’яток архітектури на території комплексу споруд Лаври, спецкомісія також провела аудит експонатів. Перевіряли їх згідно реєстру 60-х років, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

23 листопада комісія Міністерства юстиції України з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації «скасувала незаконну перереєстрацію комплексу споруд Почаївської Лаври». Після цього було проведено нову реєстрацію Лаврського комплексу і тепер фактичними господарями архітектурного комплексу є Міністерство культури України.

В обителі повідомляють, що перевірку наявності зареєстрованих «експонатів» звершила комісія заповідника, згідно опису радянського періоду. Ревізію здійснювали в Успенському соборі, Троїцькому соборі, монастирських келіях, архієрейських будинках, дзвіницях і надбрамному корпусі.

У результаті перевірки всі святині виявилися на місті, пише сайт УПЦ. Офіційного висновку результатів роботи комісії на разі ще не оприлюднено.

Нагадаємо, у понеділок 10 грудня у місті Почаїв відбудеться виїзна сесія Тернопільської обласної ради. Чи розглядатимуть там право користування спорудами Лаврського комплексу на разі не відомо.

Джерело: Овід

Коментарі вимкнені.