Розпочалось відродження довоєнного Тернополя (фото)
Приємно спостерігати, як Тернопіль маленькими кроками змінює своє обличчя на те, яке ми можемо побачити на давніх світлинах вул. Сагайдачного (3 Мая) та бульв. Шевченка (бульв. Міцкевича).
Тепер складно повірити, що наше місто мало подібний вигляд до Львова чи міст Західної Європи до ІІ СВ. Історичний шарм складається з дрібних деталей – це елементи архітектури, вітрини та вивіски. Чому б не відновлювати фасади згідно старих світлин?
На прикладі готелю «Подільський», а тепер бізнес-центр «Україна», який переніс усі лихоліття воєн. На місці колишнього магазину «Янтар», встановлені вікна в дусі тих часів. Зовсім поряд, на бульварі скоро з’явиться відтворений історичний годинник. Наступним кроком хочеться побачити впорядковані спільні вивіски багатьох фірм – орендарів (але про це пізніше). Це хороший приклад для наслідування іншими підприємцями, що мають приміщення в історичному центрі міста – поєднувати вітрини та вивіски з історичним фасадом. Також, як хороший приклад, можна привести кав’ярню «На Валовій». Історичні вітрини з дерева мають тепер неоціненну вартість, та є невід’ємними на фасадах західноєвропейських міст. Вони надзвичайно піднімають статус закладу, вказують на його особливість та є свідченням хорошого смаку власника і якісного товару, тому використайте цю перевагу історичних декоративних елементів собі на користь!
Вітрини – це в основному дерев’яні конструкції, які потребують такого ж догляду і поточного ремонту, як і звичайні вікна. Витончено оформлена вітрина –робить подальшу рекламу зайвою!
Про відродження довоєнного Тернополя та туристичну привабливість неодноразово наголошував Василь Брич. За його словами: – Яким чином зацікавити бізнесменів? На першому поверсі розміщувати громадські заклади з максимальною витримкою стилю того часу. Наприклад, майстерня, кав’ярня, фотостудія, а на другому і третьому ─ офіси чи житло.
Спільнота шанувальників історії та архітектури Тернополя за матеріалами http://www.urban-project.lviv.ua/php_uploads/data/art..
Коментарі вимкнені.