Розвивати науку в Україні почнуть з Тернополя

Ще влітку в Тернополі провели презентацію міжнародного проекту  «Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні», пише molod

«Проведення такого роду заходів – це велика можливість для тернополян побачити різного роду експерименти та спробувати робити їх самими», – відзначила координатор проекту у м. Тернополі Христина Білінська.

Під час проведення прес-конференції польськими друзями був на практиці продемонстрований експеримент “вулкан”, який захопив всіх присутніх журналістів.

«Проведення таких експериментів у польських школах є звичним явищем, – розповіла одна із кураторів проекту Анна Возняк, –  Таким чином у Польщі ми намагаємося  зацікавити дітей шкільного віку до вивчення точних наук. Практичні методи  навчання  дітям набагато цікавіші на відміну від сухого викладу теорії», – додала Анна.

Загалом «Наукові пікніки» пройдуть у Тернополі 7 вересня. Партнерами проекту у Тернополі стали Тернопільська молодіжна міська рада та Тернопільська міська рада.

ДОВІДКА

 «Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні» – це популяризація наук простим і водночас незвичним для нашого суспільства способом: абсолютно кожен охочий, незалежно від віку, статусу, і тим паче – оцінок у табелях й атестатах зможе власноруч провести експеримент в імпровізованій лабораторії просто неба, зробити маленьке диво та переконатися, що наука може бути доступною та цікавою. Під час заходів фахівці з Центру науки Коперника (Варшава) разом з підготовленими українськими волонтерами продемонструють та пояснять різноманітні закони фізики, хімії та біології. Особливість «Наукових пікніків» полягає в тому, що відвідувачі не тільки побачать лабораторні досліди, але і втілять їх самі, дізнаються про незвичайні властивості речовин, які щодня використовують у побуті. Таким чином організатори хочуть показати, що наука – це не формули і схеми. Це – все, що нас оточує. А також навчити педагогів і батьків проводити захопливі розвиваючі заняття для дітей без будь-яких витрат, використовуючи тільки підручні матеріали.

Пікніки пройдуть восени цього року в п’яти містах України:

  • Тернопіль – 7 вересня
  • Львів – 14 вересня
  • Київ – 21 вересня
  • Луганськ – 28 вересня
  • Харків – 5 жовтня

Ініціаторами проекту під час ознайомчого візиту до Польші стали учасники освітньої програми «Study tours to Poland». Координаторами проекту є Центр Міжкультурних Ініціатив (Варшава) та Молодіжна організація «Стан» (Луганськ) у партнерстві з Центром Науки Коперника (Варшава), за фінансової підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні – RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи.

Кожен бажаючий може стати волонтером в одному із заявлених міст та долучитись до команди організаторів Наукових пікніків, доклавши таким чином власних сил до популяризації та розвитку науки в Україні.

Слідкуйте за нашими новинами в соціальних мережах:

Координатор в м.Тернополі:

  • ТОО ВМГО «Молодіжний Центр Працевлаштування»
  • Христина Білінська
  • Тел. +380673504852

Коментарі вимкнені.