Село на Тернопільщині не припиняє дивувати своєю багатовекторністю

Лозова не припиняє дивувати своєю багатовекторністю. Невелике село у Тернопільській області, в якому плекають культуру і науку. Справжній повноцінний трамплін для сучасних молодіжних проєктів. Тут шанують український колорит та естетику, прагнуть небесних висот, впроваджують принципи просвітництва. Непотамована спрага людини пізнавати світ, в якому живе. Тому потяг до наукових і мистецьких джерел актуальний завжди, бо поки людина пізнає, вона рухається вперед, живе.
9 серпня 2019 р. не став винятком. Вирували емоції, очі палали, як зорі, від захвату, розум отримав естетичну поживу. Бо цього вечора лозівчани та гості села мали можливість споглядати в Лозівській астрономічній обсерваторії не лише планети і зорі.
Саме тут, у Лозові, поблизу НВК “Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ” відбувся показ кінострічок – українського пригодницького фільму-фентезі “Сторожова Застава”(режисер Юрій Ковальов) і гумористичного детективу тернопільського виробництва “Пакєт” (автор сценарію та режисер Максим Мельник). За можливість подивитися українське кіно лозівчани завдячують ініціативній групі молоді спільно з Громадською організацією “Файна громада” за сприяння Байковецької об’єднаної територіальної громади на платформі Громадського простору “Павільйон”. Зазначу, що, як проєкт, Громадський простір “Павільйон” на теренах Тернопільщини почав функціонувати з 9 листопада 2018 року в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE). Свій вклад у розвиток цього громадського проєкту внесла Громадська організація “Файна громада” на чолі з головою Василем Телепом. Мета ініціативи – створення майданчика для спілкування та зустрічей жителів Байковецької ОТГ, якісного проведення дозвілля мешканців громади.
Приємно, що “Павільйон” розташований поблизу Лозівської обсерваторії, тож усі охочі після перегляду фільмів мали змогу зазирнути у небесні глибини з допомогою телескопів. Астровечір провели вчитель фізики та астрономії Лозівської опорної школи Михайло Шемеля, вчитель фізики та астрономії Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №27 Богдан Плисюк, учасники клубу любителів астрономії “ТерАстро” Юрій Стоянов, Андрій Ревун, Олег Бутковський. Вдячні методисту відділу навчальних предметів та професійного зростання педагогів ТОКІППО Василю Гайді за різнобічну підтримку заходів, які організовують астролюбителі Тернопільщини.
Фаворити спостережень цього вечора – Місяць і Юпітер з супутниками. Зближення нашого сателіта та найбільшого газового гіганта Сонячної системи справило неабияке враження на відвідувачів. Для найвитриваліших поціновувачів космосу після того, як Місяць зайшов за лінію горизонту, Андрій Ревун та Юра Стоянов провели демонстрацію астрофото діпскай-об’єктів. А на завершення – астропейзаж на фоні ЛАО.

Tania Svynaryk-Ivashchenko

Коментарі вимкнені.