Ростислав Семків з Тернополя припустив, що буде далі в серіалі «Гра престолів»

Сьомий сезон фентезійного драматичного серіалу «Гра престолів», прем’єра якого відбулася на каналі НВО 16 липня 2017 року, містить, на відміну від попередніх сезонів, сім епізодів замість десяти.

Це пов’язано з нестачею матеріалу для адаптації в десяти-серійному форматі, а також через те, що бюджет кожної серії 7 сезону вищий, ніж бюджет попередніх сезонів. Сьомий сезон — це вже другий сезон, заснований на чернетках. Він випередив книжковий цикл «Пісні Льоду та Полум’я», та є третім сезоном без сценарію від Джорджа Мартіна.

В сьомому сезоні відбуваються події, які в книжковій серії Джорджа Мартіна відсутні. Сьомий сезон екранізується чорновим варіантом другої половини книги «Вітри зими», яка не була закінчена Джорджем Мартіном до написання сценаріїв до серій сьомого сезону (книга «Вітри зими» буде закінчена, імовірно, в 2017 році) та чорновий варіант першої половини останньої книги циклу «Пісня Льоду та Полум’я» під робочою назвою «Мрія про весну» (книга буде закінчена після виходу фінального сезону серіалу).

“Що буде далі в “Грі престолів”? – пофантазувати і зробити прогноз друзів запросив у Facebook відомий літературний критик з Тернополя Ростислав Семків. – До завершення 7 сезону залишилося 2 серії, а там, як кажуть, вся «Гра престолів» закінчиться. Цікаво, яким же буде фінал?

Чого хоче більшість? А) Щоб Дейнеріс зійшлася з Джоном Сноу й вони посіли престол. Б) Щоб Серсея сконала, але з огляду на її теперішній стан, «у важких муках» відміняється. Радше, щоб вони з Джеймі загинули разом, як справжні й вічні коханці. Все решта менш важливо. А, звісно, ще щоб народи Півночі перемогли крижаних зомбі, але це вже, якось, за замовчуванням.

Проте того всього, вочевидь, не буде, крім хіба останнього. Трон. Логіка циклу, побудованого на паралелях з історією Війни Троянд, веде у перспективі до несподіваної й незначної постаті на престолі. Якщо вже зовсім згідно з історією, це має бути хтось із другорядних Ланістерів/Ланкастерів. Я мав сподівання на молодого Дікона Тарлі, але після позавчорашньої серії це вже не трапиться. Хоча є ще Сем Тарлі )

Що як Мізинець? Одіссей Вестеросу, котрий за всіх обставин виживає? Є також нешлюбний син Роберта, той, що коваль,– теж варіант. Проте я особисто ставлю на Мізинця (сподіваюсь, його не вколошкають вже цього понеділка – Арія б з радістю, я думаю).

Взагалі, із сестрами тепер все незрозуміло. Можливо, готується ґрунт для нової жахливої перипетії: Арія вбиває Сансу, або Санса страчує Арію, або Брієна убиває Арію, захищаючи Сансу. Врешті, всі у Вінтерфеллі можуть загинути, коли прийдуть крижані блукачі.

Кладовищна логіка саги, знову ж, підказує, що Дейнеріс та Сноу загинуть. Якщо її не бере вогонь, то візьме лід (блукачі?), якщо він вижив за Стіною, то його пожере вогонь (Дикий вогонь? Дракони?). Звісно, зараз це найважливіша інтрига й наближається момент істини, коли автор та сценаристи (чи вже лише сценаристи) тримають долі дорогих багатьом персонажів у своїх безжальних лапах. І всім несамовито хочеться щасливого фіналу, і всі розуміють, що щасливим він, після всього, вочевидь, не буде. (Чи картинка не просто рекламний постер, а фінальний вестеросівський Євросоюз?) Все ж найгіршим варіантом був би фінал відкритий. Тому цього серпня ми маємо дізнатися все”, – кінець цитати Ростислава Семківа.

Коментарі вимкнені.