Серед лушпиння соняшника, але з призами від Побера, підтримували Кличка у Тернополі (фото)

8 вересня у Москві проходив боксерський поєдинок між Чемпіоном Світу українцем Віталієм Кличком та німцем сирійського походження Мануелем Чарром.

В Тернополі фанатів братів-боксерів є немало. Тому тут, на центральному міському стадіоні, організували свою фан-зону: з іграми, конкурсами, ведучими, піснями та величезним плазмовим екраном. Звичайно ж, що спонсорував безкоштовний вхід усіх бажаючих на стадіон, місцевий осередок партії «УДАР». Адже старший Кличко – саме їхній ідейний лідер.

Ми з коліжанкою вирішили піти на пряму трансляцію боксу у тернопільську фан-зону, бо були тут і на трансляціях футболу в рамках Єво-2012, і нам сподобалося. Купили «Крекер» з цибулькою, підійшли до стадіону. Було чутно, що там зараз саме проводять конкурс – учасники стрибають в мішках. Ведучий ще жартував, що таке змагання добре показує, хто з фанатів тверезий, а хто трішки «тойво».

Ми вийшли на трибуну, і… подумали, що мабуть ми тут лишні – практично усі глядачі на стадіоні – чоловіки. Вони з цікавістю розглядали нас – двох захеканих дівчат. А ми розмістилися у самому верхньому ряду крайнього сектора. Знайти більш-менш чисте місце виявилося проблематично. Бо за кілька годин до початку трансляції бою Кличко-Чарр, на стадіоні пройшов матч 10-го туру між ФК «Нива» та ФК «Десна». Трибуни були всіяні «слідами» попередніх вболівальників: лушпинням від соняшника, «диньок», фісташок.

Коли ж ми трішки вбулися, то спробували порахувати кількість любителів боксу. З усіх секторів стадіону, люди зайняли лише три – навпроти екрану. Але глядачі сиділи не впритул. Загалом же, початок бою дивилося не більше двох сотень тернополян.

Проте, настрій у присутніх був оптимістичний. Люди з радістю брали участь у конкурсах, які проводили двоє ведучих. Призами були червоні кепки із символікою партії «Удар», горішки. Також з рук Ігора Побера учасники отримували сертифікати на безкоштовне відвідування його спортивного клубу «Побер Жим». Забавалялися лише хлопці. Більшість із них мали ім’я Остап. Ведучий Юрій Мікофф навіть жартував, що сьогодні прямо якийсь день Остапа.

Поки внизу хлопці в конкурсах перемагали, ми, як справжні романтики любувалися місяцем, що вигулькнув прямісінько перед нами з-за покрівлі будинку навпроти. Компанія з нашого сектору, шо гучно розважалася поруч, навіть спочатку його на мобільні телефони знімала. Але згодом хмільні “оператори” знудилися і почали позувати один одному.

Приємно, що хоч трансляція бою відбувалася за підтримки політичної партії, але рекламували її на стадіоні ненав’язливо. Кожних п’ять хвилин ведучий оголошував лише одне речення «Трансляція відбувається за підтримки обласного осередку партії «УДАР». І все. Жодного політичного гасла, жодної промови чи озвучення прізвищ політиків ми не почули.

Останньою перед початком трансляції виступила тернопільська співачка Ірина Новомлинська. Тоді прожектори на стадіоні погасли і ввімкнули звук з екрану. Коли показували Кличка, тернополяни підтримували його оплесками. А під час виконання гімну – усі піднялися з місць. За кілька хвилин трансляції, відео «зависло». Глядачі були шоковані, скандували «Ін-тер!» (бо трансляцію на тернопільському стадіоні проводили з іншого телеканалу). За кілька хвилин люди почали вставати зі своїх місць і виходити зі стадіону. Але трансляцію відновили, тому дехто так і залишився стояти на сходах, додивляючись поєдинок.

Після неочікуваного завершення бою, тернополяни розходилися додому спокійно, без активних скандувань. Де не де лише вигукували «Кличко чемпіон!», але підтримки  інших вболівальників ці вигуки не отримували. А до нас вчепився нетверезий хлопчина: «Правда ж, Кличко чемпіон?».

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.