Скільки витрачають на проведення весілля на Тернопільщині і чи вартує воно свого

Образ нареченої потягне з собою десь 20 000 гривень, оскільки сюди входять  : сукня, зачіска, манік’юр, візажист, аксесуари. Костюм нареченого – ваш вибір, тут можна обійтись недорогим за 2000-3000 тисячі, а можна і подвоїти цю суму. Обручки потягнуть з молодої пари 2000 -3000 тисячі гривень,  можна робити їх під замовлення, за написами до прикладу, тоді сума сягатиме до 5000 – ти тисяч.
Отже розпочнемо із  РАГСУ, тут все в принципі просто : держплата становить пару копійок, оформлення заяви 14 гривень, реєстрація 45 гривень. Та не все так просто, з пустими руками у РАГС не ідуть, якщо ви не бажаєте розкидати «понти» завчасно, то  вистачить шампанського, караваю та рушника, що  не так багато  в сумі і вартує. Але якщо вже «по – багатому» то прихопіть декорації, музикантів та чимало алкоголю.
Якщо здійснювати реєстрацію в вигляді виїзної церемонії, то це коштуватиме  в нашому краї  чимало, однак менше ніж в більших, центральних, областях – 5 000-7 000 тисяч гривень, в залежності від розмаху свята.
Якщо ви не хочете перейматись кожним процесом окремо, для цього існують спеціалізовані агенції , котрі займаються організуванням вашого свята, в послуги тут входить все : музика, банкет, тамада, місце проведення, тематика. У Тернополі це  фірми : Масея,Алюр,Марія ВІП та інші, вибір яких легко можна знайти в інтернеті.
Музичне оформлення весілля – створює настрій молодим.  Ваш смак – ваша ціна, прості, аматорські гурти, що виконують щось народне в перемішку з українською естрадою коштують 300-500$,  якщо ж  на ваш смак більше  кавер-гурти, співаки  чи ді-джеї, то ціна подвоюється.
Ведучий-тамада коштуватиме  парі 300-600$, що характерно – чоловіки-ведучі дорожчі, та й популярніші.
Фотографів та операторів в нашій області на колір і вибір чимало, тож проблем не буде, тут вже питання в їх розцінці, бо у кожного вона своя.
Фотографи в залежності від годин зйомки беруть приблизно 500  $  за весілля, оператори дещо більше, бо йде мова про  монтування якісного весільного відео.
Оренда автомобілів  залежить від їх марки, найдорожче коштують кортеджі із  Ауді останніх моделей та лімузини класу люкс, за це  доведеться   погодинно платити 200 $ , а то й більше. Однак це не дуже популярно в наших з вами краях, в більшості кортедж складають машини родичів, сусідів, друзів.
Шоу-програма в більшості залежить від тамади, на додаткові декорації для конкурсів сума більше 2000-х тисяч навряд сягне. Однак в шоу-програму  стало популярним у нас замовляти циганські танці, сподіваюсь циган для цього не беруть із Тернопільського автовокзалу J,  вогняні шоу. Загалом замовлення таких розваг вартує тисяч 3000-5000.
Нагодувати одного гостя  в середньому українському ресторані коштує 150-200 гривень, тут враховувати варто звичайний святковий стіл. До цього ще варто додати модний тепер «шведський стіл», який в залежності від  розмірів і різноманітності потягне десь до 7 000 тисяч гривень. Все залежить від кількості ваших гостей, що характерно величезні весілля, де всі брати-свати  останнім  часом втратили свою популярність на Тернопіллі.
Ось такі дані я зібрала про весілля в Тернополі та по області. Загалом все коливається навколо ваших смаків та бажань. Найголовніше у весіллі не голуби, розмір святкового торта чи кількість гостей з двох сторін, найголовніше у будь-якому весіллі – ваша з вашою другою половинкою любов, а матеріальне – лише допомога зробити день незабутнім. Як то кажуть : Шлюб навряд принесе щастя, якщо до нього  наречені не розібрались у звичках один одного до кінця.

Леся Голояд

Зборівський Бульвар

Коментарі вимкнені.