Сьогодні у Тернополі відбудеться судове засідання щодо справи Ігоря Вардинця?

Вчора, 14 травня, лікарі Тернопільської комунальної міської лікарні №2 визнали стан здоров’я Ігоря Вардинця у межах середньої тяжкості, заплановано виписку для його дальшого лікування у медичному закладі вищого рівня або в медичному закладі за місцем проживання. Прокуратура і суд Тернопільщини розцінили цей висновок як можливість підозрюваного брати участь у судовому засіданні, яке і призначили на сьогодні, 15 травня о 14:30 год.

Про те, які можуть бути наслідки подібного розвитку подій ми запитали у адвокат Ігоря Вардинця – Олега ВалерійовичаШрама (адвокатське об’єднання «Європейський правозахист», м. Київ).

Олеже Валерійовичу, прокоментуйте, будь ласка, стан справ щодо Ігоря Вардинця станом на сьогодні, 15 травня.

Відповідно до положень Конституції України, основ законодавства України про охорону здоров’я, Ігор Вардинецьсьогодні має право вільно обирати медичний заклад для лікування у будь-якій країні, більше того – обирати лікаря, методи лікування. Станом на 15 травня, до Ігоря Вардинця не обрано запобіжного заходу, фактично він – вільна особа. Однак, прокуратурою за допомогою суду таке його право штучно обмежується. 18 квітня прокуратура звернулася до суду з клопотанням про обрання Ігорю Степановичу запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою. Згідно з вимогами Кримінально-процесуального кодексу України, таке клопотання повинно бути розглянуто у термін не більше 72 діб. Втім це клопотання розглядається до теперішнього часу – останнє судове засідання з розгляду цього клопотання судом було проведене вчора, 14 травня.

− Якими були Ваші дії щодо цієї справи?

Вчора мною було заявлене клопотання до Тернопільського міськрайонного суду про те, щоб суддя, який розглядає клопотання про обрання Ігорю Степановичу запобіжного заходу, оголосив перерву розгляду цього клопотання і надав можливість Ігорю Вардинцю виїхати у відповідний медичний заклад на термінову операцію на серці. У підтвердження цього додані відповідні висновки лікарів, лист з лікарні німецького м. Штутгарт за підписом професора про необхідність екстреного проведення операції. У свою чергу, прокуратура заявила клопотання про здійснення приводу Ігоря Вардинця на судове засідання (привід – примусовий супровід – ред.). Прокуратурою також зазначено, начебто на судове засідання, яке було призначене на вчора (14 травня), Ігор Вардинець не з’явився без поважних причин. Хоча важкість його стану здоров’я від початку розслідування цієї справи лише поглиблюється з кожним днем. «Неповажна причина» – підозрюваний перебуває на стаціонарному лікуванні з рекомендацією медиків про необхідність невідкладного хірургічного втручання, а участь у судовому засіданні може призвести до летального наслідку (про це зазначено у висновку консиліуму лікарів). З таким висновком прокуратури погодився і суд, призначивши на сьогодні о 14:30 год. судове засідання. Ухвала суду – обов’язкова до виконання, яке доручено працівникам міліції. Ухвала виносилася на підставі медичного висновку лікарів Тернопільської міської комунальної лікарні №2 станом на вчора.

Що тепер?

Зараз збираюся подати запити на ім’я головного лікаряТернопільської комунальної міської лікарні №2, в якій наразі лікується Ігор Вардинець, та на ім’я директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, у яких прошу повідомити мені: який стан здоров’я Ігоря Вардинця станом на сьогодні (15 травня); яким чином він може бути транспортований до зали суду (в останньому висновку медичної комісії йшлося про те, що Ігор Вардинець може бути транспортований реанімобілем в медичний заклад вищого рівня – а прокуратура розцінила це як можливість транспортування підозрюваного до суду); чи може Ігор Вардинець, станом на сьогодні, брати участь у судовому засіданні, яке полягає у користуванні законними правами – давати пояснення, досліджувати докази, виступати в дебатах, заявляти клопотання; як це узгоджується з попереднім висновком медичної комісії від 12 травня ц.р., де зазначено, що участь у судових засіданнях може призвести до загострення захворювання та, відповідно, фатального наслідку. У зв’язку з тим, що рішення судді про привід не може бути оскаржене в апеляційному порядку, готуємо скаргу на суддю до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

− 4 травня ц. р. датована скарга до Генерального прокурора України Віктора Шокіна, де обґрунтовується фальсифікація справи щодо Ігоря Вардинця, чи є вже на неї відповідь?

Поки що ми її не отримали. Сподіваюсь, генпрокурор відреагує на незаконні дії тернопільських правоохоронців найближчим часом.

Щодо «хепіенду» цієї історії адвокат висловився так: «Якби справу розглядали в межах чинного законодавства, з дотриманням всіх норм, можна було б легко передбачити її завершення.«Важко передбачити щось, слідкуючи за неправомірною реакцією прокуратури і міліції на медичні висновки щодо важкого стану підозрюваного, які унеможливлюють участь Ігоря Вардинця у судових засіданнях», − сказав Олег Шрам.

 

-1 thoughts on “Сьогодні у Тернополі відбудеться судове засідання щодо справи Ігоря Вардинця?

 • 15:29 | 15.05.2015 о 15:29
  Permalink

  А для чого реанімобіль? Судячи з фото, він не підключений до апарату штучного дихання чи ще там якогось. Датчик якийсь на грудях (цікаво, чи випромінювання мобільного телефону не впливає на покази), так його можна і під одяг сховати. І ще цікаво, чи він дійсно там, де кажуть адвокат з родичами?

 • 10:55 | 16.05.2015 о 10:55
  Permalink

  Мені також цікаво, чи такі “цікаві” надіються, що з ними такого ніколи не може трапитись? Даремно, життя все розставить на своі місця.
  Навіть досить далекій від медицини людині зрозуміло, що 4-й інфаркт – це смертельно небезпечно. І зараз не так важливо, чи вимагав цей лікар хабар, як те, що ми перестали бути людьми.

  • 11:56 | 16.05.2015 о 11:56
   Permalink

   Такі “цікаві” не беруть хабарів і не придумують гарну казочку про борг. А Вардинець, якщо б був такий кристально чистий то не перешкоджав би слідству. І таки важливо чи вимагав цей “лікар” хабар. Бо вимагає хабар не людина а людисько. Так що тут ще під питанням хто перестав бути людиною.

   • 15:10 | 16.05.2015 о 15:10
    Permalink

    Сергію, а вже факт хабара доведено? Вже відбувся суд? Складається враження, що всіх би задовольнило, щоб над ним уже відбувся божий суд.
    Вражає мораль чистих на руку цікавників – не берете хабарі? І ніколи в житті не давали? А податки всі платите? Та не може бути), ось збереться якийсь десяток цікавників і можете навіть не доводити, що ви білі і пухнасті))), ніхто і слухати не стане. Як себе будете тоді почувати, зацікавлений?
    Якийсь середньовічний маразм

    • 15:35 | 16.05.2015 о 15:35
     Permalink

     І хабарів не беру, і виживаю на одну зарплату, і податки всі сплачую, і працюю на благо України, хоч маю можливість виїхати. Але я тут, бо хочу, щоб цей бардак скінчився. Не треба тут про людяність, вже доспівчувались. Одна всім відома особа також хотіла у Німеччині лікуватись, нічого, одужала.

    • 00:28 | 17.05.2015 о 00:28
     Permalink

     Оксано, ви добре читали мій допис? Я не стверджував що довели факт. Але підозру хотіли оголосити, та Ваш підзахисний уникав цього. Ну і зрештою не порівняти ціни на таку операцію закордоном і у нас. Заробив непосильною працею? Не смішіть. І задовільню Вашу цікавість. Хабарів не беру. Хабарів не даю. І уявляєте собі навіть податки плачу. Верніше їх у мене вираховують із заробітної плати.

   • 15:12 | 16.05.2015 о 15:12
    Permalink

    не берете і не даєте? всі податки сплачуєте? не вірю), а можете довести?

    • 20:09 | 16.05.2015 о 20:09
     Permalink

     Мені нема що доводити, особливо вам. Склалось враження, що ви така сама як і той лікар, як і майже всі в ОДА, ОР, МР і т.п. Та з рештою, таких як ви в нас десь 80%.

  • 15:28 | 16.05.2015 о 15:28
   Permalink

   А мені надіятись можна лише на те, щоб Бог дав здоров’я. Хабарів, може, би й також хотілося(особливо в таких сумах, просто за підпис), але в мене є совість і почуття справедливості. Та і посада не така, щоб носили. ))) А в сучасному лікарському середовищі вам можуть написати, що ви і ампутацію ноги перенесли, а носите зараз протез, який не відрізниш від справжньої. І не підкопаєшся.

 • 17:23 | 17.05.2015 о 17:23
  Permalink

  ЯКЩО НЕ БУЛОТ ФАКТУ отримання хабаря? То чому відкрили кримінальну справу? Якщо відкрите кримінальне провадження …НЕВЖЕ помилились наші правоохоронні органи?

Коментарі вимкнені.