Співпраця свободівців та екс-регіоналів у Тернополі виходить на новий рівень (схема)

Напередодні останнього пленарного засідання Тернопільської обласної ради ТТ писав, що Свободівці почали відкрито працювати з регіоналами і виділяти їм мільйони гривень з бюджету!? Наші незаангажовані колеги з з деяких інтернет-порталів теж підхопили цю скандально тему, адже сподівалися, що це врешті дасть змогу отямитися депутатам-свободівцям.

Та де там – рішення обласною радою, де більшість становлять тягнибоківці, таки прийняте.

Це і підтвердило нашу впевненість у тому, що свободівці на Тернопільщині співпрацюють з колишніми регіоналами та виділяють їм значні суми з бюджету області. Більше того, побратими Тягнибока лобіювали інтереси прислужників Хоптяна і в Києві – там суми коштів для «освоєння» сягають десятків мільйонів гривень.

ТТ вирішив глибше зясувати цю тему. При детальному вивченні цього питання та консультацій з фахівцями і експертами будівельного ринку, ми дослідили практично всю схему, як свободівці підігрують екс-регіоналам, звісно, не за «просто так».

Історія тягнеться в недалекі часи епохи правління Януковича – 2011 рік.

Регіонали почуваються «на коні» і починають вигадувати схеми самозбагачення за рахунок бюджету, до якого тільки вони і мають доступ. Всеукраїнська тенденція не оминула і Тернопіль.

Приблизно в ті ж часи в управління капітального будівництва Тернопільської ОДА в кошторисний сектор приймають на роботу Олену Ч. Цю молоду особу працівники управління пов’язують з Василем Лукіним – тодішнім регіоналом, депутатом міської ради та особою, яку на той час ототожнювали з будівельною фірмою «Технобуд». Зараз цей екс-регіонал запевняє в деяких ЗМІ , що до цієї скандально відомої будівельної фірми немає ніякого стосунку. Кому цікаво – може почитати ТУТ.

Така от. В обов’язки пані Олени входило погодження завищених кошторисних сум, які потім після надходження грошей забудівнику «перейменовувалися» в відкати. Звісно, це стосувалося тих об’єктів, на котрі вигравала тендер будівельна фірма пана Лукіна.

Механізм працював як годинник. На підтвердження цього пригадаймо, що і під час реконструкції пологового на Замковій (тендер виграла фірма «Технобуд») було зафіксовано завищення кошторису на суму понад 170 тис.грн.

Крім того, фірма «Технобуд» справно вигравала тендера на освоєння бюджетних коштів в галузі будівництва – від пологового за гроші Кабінету міністрів до школи в найвіддаленішому селі за гроші бюджету області.

Таку картину застав новий очільник області свободівець Олег Сиротюк.

Спочатку він навіть спробував поламати цю схему, відправивши в березні цього року перелік інвестиційних проектів, що будуть реалізовуватися у 2014 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку по Тернопільській області, однак згодом документ відкликали і внесли зміни.

Пану Сиротюку, який взагалі далекий до господарки, пояснили, що всіх, кого він вписав в список на отримання бюджетних коштів, не вдасться провести через тендерну процедуру – це надто довго і нема гарантій, що будівельні фірми, надані Сиротюком, в ньому переможуть.

Тоді документ з Києва повертається в область і в нього вписують тих будівельників, які вже перемогли в тендері, але ще не розпочали по об’єктах жодних робіт.

Це робиться для того, щоб отримати відкат, оскільки за розпочаті раніше об’єкти вже «розрахувалися» з Хоптяном. 

Будівельною фірмою, яка виграла тендер ще з минулого року, виявилася фірма «Технобуд», яку, повторимося, повязують з екс-регіоналом Лукіним.

Зокрема, тільки з обласного бюджету на школу в с.Кушлин Кременецького району та очисні споруди в смт Гусятині (для фірми «Технобуд) депутатами додатково виділено по 70 тис.грн. Кошти забрали з аналогічних об’єктів – школа в м.Скалат, очисні споруди в м.Ланівці, геріатричне відділення в Шумському районі та геріатричний будинок в Тернопільському районі, оскільки там тендер виграла фірма, з власниками якої, можливо, важче «домовитися».

Однак, на цьому співпраця свободівці та прислужників Хоптяна не припиняється.

Голова ОДА Олег Сиротюк ліквідовує управління капітального будівництва і головою ліквідаційної комісії призначає … Олену Ч, яку на роботу влаштовували виключно для обслуговування бізнесу вищезаначеного екс-регіонала.

Не виключено, що саме пані Олена і очолить новоутворений департамент архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської ОДА.

Тоді співпраця свободівці та екс-регіоналів вийде на новий рівень, а бюджет знову освоюватимуть «правильно» з урахуванням всіх «гонорарів».

Зрештою, регіоналам, по великому рахунку, все одно, кому платити…

«Тернопільський тиждень»

Коментарі вимкнені.