Степан Барна знає три кроки для порятунку Лаври

Степан Барна вітає Предстоятеля УПЦ КП з Днем народження

Відомий Тернопільський політик Степан Барна вважає, що Почаївську лавру, як і всі інші українські святині, можна повернути народу лише при умові високої національної свідомості. Інша умова перемоги українців – небайдужість до того, що відбувається в рідній оселі. Тим не менше, за твердженням депутата, вже 28 липня Свято-Успенську Почаївську лавру планують передати у повну власність Московського Патріархату. На ці дні також заплановане проведення гучних урочистостей з цієї нагоди, участь в яких братимуть перші особи держави, а прийматиме цей “подарунок” патріарх Московський і всія Росії Кирило Гундяєв. Саме про це з депутатом Тернопільської обласної ради спілкувався репортер інтернет-видання “Помісна Церква”.

“Помісна Церква”: – Степане Степановичу, наскільки особисто ви вірите в те, що наш народ хоче і може захистити Почаївську лавру від іноземних зазіхань?

Степан Барна : – Я в цьому переконаний! Спільними зусилями Україньких Церков (УПЦ КП, УАПЦ та УГКЦ) зібрано більш як 300 тисяч підписів і це лише початок. Громада самостійно саморганізувалась на проведення громадських слухань з даного питання і в Тернополі і в районах області. Громадсько-політичні організації теж не стояли осторонь, а вдались до акцій протестів. Практично всі районні ради Тернопільщини прийняли звернення про відкликання прокту закону, де консолідовано позиції усіх фракцій незалежно від прапорів.

“Помісна Церква”: А чи були випадки, коли люди добивались перемоги в аналогічних рішеннях?

Степан Барна: Ні, це безпрецедентна ситуація.

“Помісна Церква”: Але, що може зробити простий селянин, щоб протистояти чужоземному засиллю?

Степан Барна: 1.Зайти до церкви і поставити підпис під зверненням 2. Звернутися до свого депутата з вимогою не допустити прийняття цього закону 3. Стати українцем і ходити в українську церкву…

“Помісна Церква”: А чи не є УПЦ – Українською Церквою? Хіба це відповідає дійсності, на ваш погляд?

Степан Барна: Маю на увазі її українську суть… Українською Церква вона буде тоді, коли управління нею буде здійснюватись в Україні, коли вона буде носієм українських традиційних ціностей та репрезентантом державності.

“Помісна Церква”: А хіба це потрібно Церкві?

Степан Барна: Думаю, що так!

“Помісна Церква”: Церква і держава мають різні інтереси і сфери впливу ..

Степан Барна: Так, але Церква не може бути осторонь, коли вирішується доля народу.

“Помісна Церква”: Щиро дякуємо Вам за коментар!

Степан Барна : Дякую і вам. З радістю читатиму ваше видання в майбутньому. Підписався на ваші оновлення в фейсбуці.

Біографічна довідка: Степан Степанович Барна закінчив Історичний факультет Тернопільського державного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка (2001р.) та Інститут післядипломної освіти Тернопільської академії народного господарства за спеціальністю “менеджмент організацій” (2004р.). Проходив професійне стажування як помічник Голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України та стажувався в Інституті Сходу Варшавського університету. Голова Наглядової Ради Тернопільського обласного науково-пошукового товариства “Обереги”, Голова Благодійного фонду “Ідея і Чин України”, голова Наглядової Ради Інституту Національного Відродження України ім. Ігора Герети, Заступник Голови Правління Всеукраїнської громадської організації „Наша Україна”, радник Міністра у справах сім`ї, молоді та спорту (2006р.). Член Національної Ради при Президентові України з питань становлення та розвитку молоді (2009р.). Депутат Тернопільської обласної ради двох скликань (2006 і 2009р.р.), член постійної Комісії з питань освіти, сім’ї, молоді та спорту Тернопільської обласної ради.

Коментарі вимкнені.