«Безоплатний депутат — значно дорожчий для суспільства, ніж оплачуваний професійний політик», — Петро Ландяк

В Німеччині депутати місцевих рад , наприклад земель,(наближений аналог наших областей) є висуванцями партій і працюють на постійній професійній основі. Вони отримують заробітну плату, яка є в певній мірі вищою ніж в середньому по країні.
Я хочу подати Вам для розгляду свої висновки і пропозиції щодо порядку формування і функціонування місцевої представницької влади.
Я є сторонником висування кандидатів в депутатів виключно партіями, адже, на моє переконання, лише в такий спосіб зароджується система відповідальності за дії чи бездіяльність народного обранця. Приклад. Сполучені Штати Америки не обирають своїх Президентів з числа безпартійних, адже хто може відповідати за позапартійну особу ( хіба, що діти і дружина 🙂 ).
На моє переконання , безоплатний депутат- є значно дорожчим для суспільства депутатом, ніж оплачуваний професійний політик, і це стосується також депутатів місцевого значення. Професійний (оплачуваний державою) депутат є , як правило, грамотним політиком , який здатний приймати більш правильні рішення. Я переконаний, що в Німеччині якраз тому і отримують депутатів на професійній основі!!!
Я не претендую бути депутатом місцевих рад на платній основі, в першу чергу тому, щоб лукаві люди не перекручували і не пересмикували мої слова. Але у потребі впровадження докорінних змін в діяльність наших органів місцевоі влади і запровадження системи подібної до німецької – я не сумніваюсь. Зарплату депутату місцевих рад потрібно визначити на 20-30 % вищу ніж в середньому в економіці і ці зарплати між собою мають бути пропорційно пов’язаними. Тобто, якщо добре працюють депутати, і як наслідок, зросла зарплата на 10%, в межах певної адміністративної одиниці, зросте зарплата і депутатам на тих самих 10%.

Мої висновки базуюються на оцінці того, що бачу у нашому реальному житті. Часто спостерігаю , яку шкоду і які втрати наносять суспільству рішення депутатів, які багато чого не розуміють , а не розуміють бо не є професіоналами.

Тому я подаю Вам інформацію про своє бачення сьогоднішньої ситуації в діяльності органів місцевої влади , а також викладаю , як пропозиції, окремі механізми вдосконалення роботи місцевої влади.

А яка Ваша думка? Чи готові ми до таких змін?

Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради.

Коментарі вимкнені.