Художниця, письменниця від А до Я. Ганна Осадко
Сьогодні власними асоціаціями з читачами «Погляду» поділилася художниця і письменниця з Тернополя Ганна Осадко.
А – алкоголь
«Кульбабове вино». І це не лише безсмертний твір Бредбері, а й справді вино, яке у травні сама зробила, і днями уже закупорила у пляшки. Ото буде мені пахнути сонцем і щастям у довгі_зимові_вечори).
Б – безвіз
Треба нарешті встати у чергу, аби паспорт зробити(усміхається – ред.).
В – «Вулиця Леніна, 29, квартира 9»
«Моє дитинство, мій четвертий кут». Дім, де я народилася, дім, що досі мені сниться, дім, у якому пам’ятаю кожну рисочку, кожну зморщечку…
Г – гроші
Все складно. Досі по-справжньому не навчилася їх приймати, хоча помітні успіхи вже є. Ну, знаєте як нам вбивали в голову – на рівні підсвідомості – у радянській школі, що гроші – то зло, що лише прокляті капіталісти їх мають, і що заможним бути соромно(усміхається – ред.).
Ґ – ґонор
То не про мене. На жаль (усміхається – ред.).
Д – дитинство
Окремий Всесвіт, коли час плине довго, коли літо – то справді маленьке життя,коли все так по-справжньому. Це коли ридала над зрізаними тополями у дворі (маленька друїдка), коли, загубившись, збирала суниці на цвинтарі, питаючи дозволу у мешканців могил, чи коли ладувала чарівну подушку із тополиного пуху, чи влаштовувала втечу нутрій із клітки… Власне, чи не більшість моїх сюжетних віршів – про дитинство. І попри їхню «індивідуальність» кожен читач вичитує тут і свої відчуття-почуття-пригоди тієї прекрасної епохи.
Е – енергія
Лііііто, коли можна харчуватися лише сонцем і черешнями.
Є – єство
Щось тепле, кругле і потаємне всередині тебе.
Ж – життя
Пригода, дорога, шлях до себе, аби протарабанившись через купу літ нарешті усвідомити, що найвища мудрість – то «жити просто, просто жити, ткати пісню, жати жито…»
З – зима
Жестяк)
И – ирій
Туди відлітають лелеки на зиму (яка, як я вже казала раніше, жестяк)і навесні приносять звідти немовлят).
І – ілюстрування
Це гарно і це захоплює. Кожну книгу, яку ілюструю, пропускаю через себе, намагаюся побачити в словах картинки і відтворити їх – у різних техніках, які би «личили» тому чи іншому тексту – графіка, пластилін, скло, тканини, фарби…
Ї – їжа
Ритуал. Я не люблю і не вмію їсти сама – це надто нудно. Думаю, якби жила сама, то і їсти би ніколи не готувала (хоча готувати люблю-люблю)- так би на одних канапках і черешні прижила свій вік). Їжа – це родина, це великий стіл, це розмови, це обмін енергіями. У цьому я нагадую собі члена якоїсь провінційної великої італійської родини, для якої вечеря – то дві-три-чотири години свята, яке завжди з тобою).
Й – йти
…пішки лісом.
К – кухня
Моя улюблена кімната. Я там і готую, і малюю, і пишу і читаю, і валяю з вовни, і працюю зі шкірою, і ще купа всього.
Л – літо
Це я. Літолюбка і люболітка!
М – мама
Людина, яка любить мене найбільше у світі.
Н – найкраща подруга
Олена.
О – одяг
20 «не вигуляних» спідниць у шафі й особливі сентименти перед якими зручними лашками, які не годна зняти. Ну, і мій стиль, про який сестра каже: «Воно все таке дииивне, але тобі личить».
П – подорожі
Дуже люблю! Неймовірне відчуття волі, коли годині о п’ятій тебе висаджують з туристичного автобуса – і до пізнього вечора ти один на один (вірніше, один на два, бо мандрувала ген далеко з подругою) із Прагою, чи Віднем, чи Парижем… Це реально кайфово.
Р – радість
Люблю колекціонувати радість – помічати, як розцвітають усмішки на обличчях незнайомих людей – на вулиці, у транспорті, коли вони говорять по телефону з кимось близьким, чи просто йдуть, занурені у якісь теплі спогади.
С – сни
Часом літальні, часом віщі, часом кумедні.
Т – Тернопіль
Повернення додому.
У – улюблений
…колір. Фіолетовий.
Ф – фотографії
В юності колекціонувала старі фотографії. Купувала часом на мистецькому ринку у Львові – світлини людей, що давно відійшли, і вигадувала їхні долі, та імена, їхні любові та сльози. І – особливо, оте, що було потім, яким чином, через які десяті руки отой спомин про людину, отой один момент, єдина посмішка з минулого – потрапив на барахолку…
Х – художник
… скажи-скажи художнік, какого цвєта дождік?)
Ц – ціль
В тирі. У житті не вмію (не хочу) ставити собі цілі, живу, насолоджуючись кожним окремим днем, люблю свою роботу (це печаль – працювати на осоружній роботі), люблю своїх людей, і кота свого люблю, і равликів своїх, і їсти готувати люблю, і взагалі.
Ч – час
…минає. Бо так. Бо це було би насправді жахливо – жити вічно й незмінно.
Ш – шум
Не люблю. Навіть на компі не маю навушників, дивлюся відео на німо.
Щ – щастя
Всередині тебе.
Які знаки в житті м’які для вас?
Кіт-Кіт – найбільше.
Ю – юність
Зелений, вразливий, оголено-душний, надривний. А взагалі не вважаю, що 16 років – то найкраща пора у житті та вряд би чи хотіла її повторити. Для мене комфортний вік настав десь у 26 – і досі. Хай би потривала трошки оця розкіш, що зветься життям.
Я – я
Помічаю дрібниці. Люблю жити. Люблю любити. Люблю черешні.
Підготувала Ірина Юрко.
Фото з приватної галереї Ганни Осадко.
Коментарі вимкнені.