Із чим Максим Кідрук приїде на наступний фестиваль “Ї”?

На прес-конференції у тернопільській книгарні “Є”, що передувала масштабній презентації “Де немає Бога” в Палаці кіно, письменник Максим Кідрук розповів про те, над якими текстами він працює зараз.

– Наступного року в мене буде ювілей – десять років творчої діяльності. За цей час назбиралось оповідань, опублікованих у різних збірках і виданнях. Їх було та є багато, але лише кілька таких, за які мені не соромно. Тож вирішив видати збірку, яка зібрала би всі ті оповідання, за які мені не соромно, під однією обкладинкою. Велика ймовірність, що приїду з нею на “Мистецький фестиваль “Ї”.

Проте не старими текстами єдиними – Максим Кідрук розповів, що у збірці буде три нові оповідання.

– Раніше не виписав ці задумки з тої простої причини, що в Україні майже немає ринку для коротких оповідань. Якщо роман може бути успішним і написання романів може бути професією, то оповідання майже ніхто не друкує на гонорарній основі, тому чимало професійних авторів цей жанр просто ігнорують. Але з цією збіркою не буде так, як коли відомий рок-гурт випускає класний альбом, що розходиться мільйонним накладом, а потім клепають компіляції, де є лише одна нова пісня і купа старого матеріалу. В змісті книжки зірочками будуть позначені ті тексти, які раніше не друкувались.

Крім того, зараз Максим Кідрук пише новий роман “Доки світло не згасне назавжди”. Його він планує видати наступної осені. Це буде гостропсихологічна проза, як і “Де немає Бога”, але з елементами фантастики, як у “Не озирайся і мовчи”, у цієї фантастики буде дуже тверде наукове підґрунтя, запевнив автор. Крім тексту, роман матиме ще одну складову – його зроблять із доповненою реальністю, тобто розроблять під книжку спеціальний додаток для смартфонів, разом із яким текст оживатиме й, за словами письменника, це розширюватиме сприйняття роману.

Золотнюк Анна.

Фото авторки.

Коментарі вимкнені.