Молоді дизайнери країни показали в Тернополі нові колекції одягу (Фоторепортаж)

17 квітня у холі ТРЦ «Подоляни» відбувся конкурс молодих дизайнерів одягу «Альтернатива», в якому взяли участь студенти з Києва, Чернівців, м. Косів Івано-Франківської області, м. Калинівка Вінницької області та Тернополя.

В рамках конкурсу показано 32 колекції одягу в різних стилях у чотирьох номінаціях: «Фольк» «Прет-а-порте», «Про-арт», «Де люкс», яке оцінювало компетентне журі. Глядачі ж обирали, кому віддати «Приз глядацьких симпатій». Журі конкурсу «Альтернатива» представляли відомий дизайнер одягу Лідія Яніцька (голова журі), директор з розвитку ТРЦ «Подоляни» Тетяна Чубак, заступник редактора газети «Вільне життя» Лілія Костишин, засновники глянцю Just one Володимир та Діана Гурики, дизайнер Богдан Мазур, доцент кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методик їх викладання ТНПУ ім. В Гнатюка, кандидат мистецтвознавства Марія Маркович, доцент кафедри технологій освіти ТНПУ ім. В. Гнатюка, кандидат наук Галина Мамус.

Зачіски та макіяж для моделей створили викладачі і студенти перших-других курсів спеціальності «Перукарське мистецтво та декоративна косметика» Галицького коледжу ім. В. Чорновола.

Свої колекції демонстрували молоді дизайнери з таких навчальних закладів: Галицький коледж ім. В. Чорновола, Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму, Київський коледж легкої промисловості, Київське вище професійне училище технологій та дизайну одягу, Київський палац дітей та юнацтва, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, Чернівецький коледж дизайну та економіки, Чернівецьке вище професійне училище №3, Калинівський технологічний технікум.

Номінація «Фольк» — свіжий погляд на призабуті традиції

Колекція №1 – «Калина». Хто знає, береже минуле, вміє шанувати сучасне, лиш той майбутнє вивершить прекрасне», – стверджує автор колекції Марія Виштикалюк, яка отримала ІІІ місце в цій номінації.

Колекція №2 – «До джерел». В основу інтерпретації моделей колекції лягли стародавні орнаменти.

Колекція №3: Особливості барокового живопису періоду Козацької доби передано у колекції одягу «Згарди». Студенти гуртка театру мод за цю колекцію опинилися на першому місці в номінації “Фольк”.

Колекція №4 «На Трійцю» виготовлена поєднанням художнього вишивання та текстилю за сучасними тенденціями моделювання і конструювання.

Ідею квітки незгасаючої любові представлено у колекції №5 «Горицвіт». За неї молодий дизайнер Ірина Конюшок здобула ІІ місце.

Колекція №6 «Квіткова фантазія» виготовлена з натуральних лляних тканин та легкого прозорого фатину. Сукні оздоблені розписом з елементами трипільського орнаменту та квітами ручної роботи. Розпис виконано акриловими фарбами по тканині. У колекції поєднані український народний та сучасний стилі.

Колекція №7 – «Натхненні минулим». В оздобі використані техніки художньої вишивки та мережки. Ця колекція за висновком журі здобула ІІІ конкурсне місце.

Творці колекції №8 «На дві душі», створеної за мотивами поезії Ліни Костенко «Маруся Чурай», нагороджені Гран-прі.

Колекція №9 – «Заквітчана». Джерелом натхнення, за словами автора, є рослинні мотиви в оздобленні традиційного вбрання.

Колекція №10 – «Панна Ружа». На її створення автора надихнув образ Царівни за однойменним твором Ольги Кобилянської.

Колекція №11 – це інтерпретація одягу регіонів України періоду ХІХ-ХХ століття, створена засобами художнього вишивання.

Номінація «Proart»

Колекція №12. Модельна студія Stile за колекцію «Витинанка» отримала І місце. Під час показу предствлено одяг простого крою та складних елементів декору. Вироби оздоблені ручною витинанкою різними техніками.

Колекція №13 “Експресія ніжності” Ніни Дулик здобула ІІІ місце. Кожен її виріб має незвичайну геометричну форму, асиметричність крою. В колекції представлені аксесуари, які переплітаються з культурою далекого Сходу.

Колекція №14 – «Безмежний космос».

Колекція №15 – «Лицарське відлуння». Джерелом натхнення для автора стала старовинна ковка.

Колекція №16 – Crazy winks. Автори Вікторія Собчук та Іванна Бабій отримали ІІ місце.

Колекція №17 – Valkyria. Готика – це уміння знайти красиве в темному і жахливому, стверджує автор колекції.

Номінація «Pretaporte»

Колекція №18 «Рахат лукум» виконана з легких тканин.

Колекція №19 – «Рок-наречена» від Євгенії Мартиневич. Контрасні кольори, форми і фактура створюють динамічний образ неординарної сучасної жінки. Це І місце за версією журі конкурсу “Альтернатива”.

 Колекція №20 «Clear and sheer» виготовлена з контрасних матеріалів – легкого, ніжного гіпюру та важкої костюмної тканини.

Колекція №21 «Експресія» у стриманій кольоровій гамі з використанням модної зараз клітинки.

Сертифікат на безкоштовну публікацію своєї колекції на сторінках глянцю, який виходить у Тернополі, отримала Тетяна Попко за колекцію №22 Yesterdays breakfast. Тут характерне поєднання трьох кольорів та сміливі експерименти з довжиною.

Колекція №23 – Квіткова фантазія. Джерелом натхнення є лаванда, яка уособлює ніжність дівчини, запевняє дизайнерка. ІІ місце в конкурсі.

Колекція №24 «49+» — це конструктивізм у поєднанні з міським стилем. У виробах застосовано нові технології друку на тканині. ІІІ місце у конкурсі “Альтернатива”.

Номінація «De lux»

Колекція №25 – «Квіткове пробудження весни». ІІІ місце в окремій номінації.

Колекція №26 – «Night butterfly».

Колекція №27 – «Кіцуне». У колекції використано хутро, шкіра та стрази.

Колекція №28 – «Хвиля спокуси».

Колекція №29 – «Вечірня Ванда». Дизайнер поєднала концептуальну ідею з використанням структурно-пластичних і художніх особливостей. Тенденції моди відображено у фасонах – вузький верх і пишний низ сукні, підкреслена талія, аплікація з квітів, поєднання кількох тканин та кольорів.

Колекція №30 – “Пудра шантальєзе” від Модельної студії Stile здобула перше місце у номінації «De lux». Під час створення образу використовували тонке мереживо, французький шантальєзе та шовкові полотна кольору «пудра». Образи доповнені ексклюзивними авторськими елементами ручної роботи.

Переможець у номінації «Приз глядацьких симпатій» — колекція № 31 Bianko e Nero Ірини Даніліної. Тут дизайнер подумала не тільки про жінок, створивши і чоловічі моделі одягу.

Колекція №32 – «Flock of swan». Присутня ручна вишивка паєтками та оксамитом. ІІ місце здобула дизайнер цієї колекції Юля Самборська.

 

 

Коментарі вимкнені.