«Свободівка» Н. Турецька вважає дітей у Тернополі неправоздатними?

На електронну адресу редакції “Погляду” надійшов лист від матері учня Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №21, в якому зазначається, що депутат Тернополя Наталя Турецька під час крайньої сесії міської ради вважає дітей неправоздатними. 

Додамо, що Наталя Турецька є ще й директором Тернопільського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

“На сесії міської ради Н. Турецька несе нісенітницю (бо діти з народження є правоздатними, а вона каже інше), — йдеться у листі. — При цьому жоден з депутатів, яких видно на відео, навіть не зрозумів її помилки, бо ніхто не заперечив їй. То кого ж люди обрали представляти інтереси громади? Але найгірше, що такою впевненою промовою Турецька вирішила нівелювати проблему незгоди батьків обох шкіл із таким рішенням. В школі №21 майже 500 батьків віддали підпис проти реорганізації у мистецьку школу. Влада про це знає. Батькам школи мистецтв вони теж кажуть, що не їм вирішувати, де мають навчатись їхні діти. Сумно і страшно. До влади дорвались зажерливі недалекі люди, забувши, що вони всього-на-всього повинні представляти громаду з її інтересами. Проблема глобальна, її непросто вирішити. Але хай хоч їй стане соромно за її неграмотність. А то, чого доброго, дітей ще й правоздатності позбавлять”.

Коментар юриста Олени Степанової:

“Виявляється автор цих “перлів” працює директором Тернопільського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. До речі, давно пора перейменувати цей центр. У мене є сумніви, що у цьому центрі проводиться саме соціальна реабілітація, позаяк його директор вважає, що діти набувають  цивільної правоздатності лише після 16 років. Не завадило б пані Турецькій відкрити цивільний кодекс і почитати ст. 25, в якій зазначено, що цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження і припиняється  з  її смертю.  А ще їй не завадило ознайомитись із статтями 30, 31, 32, 34 і 35 Цивільного кодексу України, якими передбачено, що навіть діти до 14 років, хай і часткову, але мають дієздатність. А у віці від 14 до 18 років мають неповну цивільну дієздатність. А ще повна цивільна дієздатність виникає в момент укладання особою, яка не досягла 18 років, шлюбу. Також повна цивільна дієздатність може бути надана у разі, якщо особа, яка досягла 16 років влаштувалась на роботу та працює за трудовим договором, або якщо така особа має намір займатися підприємницькою діяльністю. Напевне на наступну сесію Тернопільської міської ради попрошу когось подарувати пані Турецькій Цивільний кодекс. Сумно, що такі невігласи в юриспруденції вирішують долю мого міста”.

 

Коментарі вимкнені.