У Тернополі з’явились технічні волонтери

У Тернополі з’явились технічні волонтери. Це, поки що, непопулярний технічний напрямок благодійності, націлений на людей, які не мають змоги самостійно забезпечити себе навіть не дуже сучасними благами цивілізації в силу матеріальних чи інших життєвих проблем.
Якщо у вас є старі телевізори, комп’ютери, інша побутова техніка, запчастини, старий технічний хлам чи ви вмієте користуватись інструментом-паяльником чи у вас є власне авто, повідомте про це.
Якщо у вас є потреба у техніці, сервісах, консультаціях – повідомте про це.
Задача технічних волонтерів — забезпечити доставку техніки чи сервісу з точки А в точку Б, при потребі додатково полагодити, налаштувати, проконсультувати сторону Б.
На сьогодні у Тернополі є 500 зареєстрованих одиноких, стареньких і дуже бідних людей, за якими слідкують соціальні працівники.  Орієнтовно 5000 більш благополучних, але все ж потребуючих.
Вже розпочалося формування переліку необхідних технічних речей (побутова та комп’ютерна техніка, можливо ремонт існуючої).  
Процедурна наступна – коли знайдеться відносно достатня кількість бажаючих віддати техніку, буде здійснено об’їзд- збір та можливо відразу одночасно доставка до місця призначення. Передача техніки потребуючим буде відбуватись безпосередньо за координації-участі соціальних працівників, можливо навіть ними самими, щоб уникнути будь-яких можливих непорозумінь-зловживань.

Концепція
Якщо багато активних людей будуть витрачати дуже мало свого дорогоцінного часу, можна раптом зробити якусь добру справу.
Мета
Допомогти людям позбутись старої техніки та доставити її тим, в кого є потреба у ній в силу важких життєвих обставин. Окрім самої техніки, це можуть бути сервіси по її обслуговуванні, ремонту, налаштуванні та модернізації.
Реалізація
1. Створення та забезпечення функціонування контактного майданчику (поки що сторінка у соціальній мережі facebook);
2. Збір даних по потребах у техніці та іншій технічній допомозі;
3. Мобілізація технічних та супутніх волонтерів. Це можуть бути люди з транспортом чи інші технічно не грамотні люди, але ті, хто може співпрацювати між представниками згаданими в п. 2 і 3;
4. Тісний контакт з соціальними службами та працівниками, щоб не було будь-яких найменших зловживань;
5. Робота по збору-опису техніки, формування баз даних;
6. Координація процесу;
7. Публічне розподілення товарів та сервісів потребуючим, доставка та контроль за використанням;
8. Публічні звіти та прозора робота.
Контактний e-mail: svyatoslav.zhurovsky@gmail.com

Comments are closed.