За дітей із сіл, які ходять у садочки Тернополя, тепер платитимуть з районного бюджету

У травні Тернопільська районна рада прийняла рішення, що відшкодовуватиме 1217 грн за кожну дитину з району, яка відвідує дошкільні навчальні заклади міста. Це була одна з умов міста, аби з 1 вересня ц.р. дошкільнят із сіл і селищ району зараховували на тих же умовах, що й жителів Тернополя.

Начальник відділу освіти Тернопільської РДА Василь Цаль: «У дошкільних навчальних закладах міста наразі навчається близько 300 дітей з Тернопільського району. Сесією Тернопільської районної ради 4 травня ц.р. прийнято рішення про відшкодування з бюджету Тернопільського району на надання послуг дошкільної освіти тим дітям, які зареєстровані у районі, але відвідують дитсадки Тернополя. За винятком тих населених пунктів, де є і функціонують садки, підпорядковані району, і на 100% не заповнені. Для цих закладів ми додатково виділили кошти на облаштування, щоб там теж було комфортно. В одному з пунктів договору зазначено, що діти з Тернопільського району також мають право на рівні з міськими з 1 вересня відвідувати садочки міста».

Цю угоду складено за аналогічною, яку з містом раніше підписала Байковецька сільська рада.

Заступник Байковецького сільського голови з гуманітарних питань Віктор Пулька: «З Байковецької громади наразі близько 200 дітей відвідують дошкільні навчальні заклади Тернополя. Згідно з рішенням сесії міської ради, якщо один із батьків дошкільнят зареєстрований в Тернополі, то місто не виставляє нам рахунків. Тож цьогоріч здійснюємо оплату за 120 дітей. Між Байковецькою сільською радою і міською радою укладено угоду про міжбюджетний трансферт, де зафіксовано суму 680 тис. грн за перебування наших дітей у садках міста, ці гроші слід відшкодувати до кінця 2018 року. Ця сума щомісяця уточняється, адже маємо можливість платити за ті дні, коли дитина дійсно була в дитсадку».

Коментарі вимкнені.