Суддя Любомир Сливка буде вирішувати, чи варті тернополяни чистого повітря

У Тернопільському міськрайонному суді розпочався розгляд справи по суті про скасування декларації на будівництво торф`яної котельні на вулиці Київська 3 С. Тернополянка Юлія Мамчак позивається до Тернопільської міськради, відділу держархбудконтролю міськради та третьої сторони- КП «Тернопільміськтеплокомуненерго».  Це підприємство є замовником будівництва торф`яної котельні.

Наступний розгляд справи по суті суддя Любомира Сливка призначила на 14 годину 30 хвилин 18 квітня.

Юлія Мамчак вперше звернулася до суду з позовною заявою щодо скасування декларацію на початок будівництва цієї котельні у грудні 2017 року. Відтоді відбулося шість підготовчих судових слухань. З першим протестом проти будівництва котельні на вулиці Київська 3С у Тернополі , громадські активісти вийшли у січні 2016 року.

Нагадаємо, дискусії щодо впровадження у місті котелень на торфі тривають ще з початку 2017 року. Тоді анонсувалося, що в Тернополі запрацюють сім котелень на альтернативних видах палива. Зокрема, на вулицях: Київська, Купчинського, 14а, Лесі Українки, 4, Лемківська, 23, Франка, 16, Живова, 12 та Просвіти, 9. Заради реалізації цього проекту побудовали завод із переробки торфу на торф’яні крихти – сировини для котелень. Влада зазначає, що за рахунок роботи котелень на альтернативних видах палива зменшується споживання природнього газу. Окрім того, тернополяни мали б цілодобово гарячу воду. Проте жителі обласного центру виступають проти таких котелень. Адже, на їхню думку, економія газу при цьому є дуже незначною, на відміну від завданої екології шкоди.

Сюжет UA: Тернопіль

Коментарі вимкнені.