“Судинна сітка на шкірі ніг не лікується. Ніяк,” – флеболог Юрій Свідерський

Відомий тернопільський судинний хірург, флеболог Юрій Свідерський на своїй сторінці у ФБ опублікував матеріал-пост про красу:

Дорогі дами! Прочитайте це усі, в кого «бооооже, які страшні сині сіточки на ногах з таким не можна ходити, тре щось робити!!!»

Судинна сітка на шкірі ніг (телеангіоектазії, ретикулярний варикоз) – грандіозна косметична проблема, котра псує зовнішній вигляд ніг (і настрій їх власниць) і є однією із основних причин звернення чарівної статі до флеболога.

А ще вона не лікується

Ніяк

Нічим

Ніколи

На цьому наукову частину допису завершено.
Далі пішла комерція. Вірніше – безсовісне заробляння грошей нами, лікарями, на вашому природньому бажанні виглядати краще.
Бо не існує жодного надійного і тривалого методу боротьби із судинними сіточками на шкірі ніг, оскільки в більшості випадків дана проблема є генетично детермінована і боротьба з нею буде схожою на боротьбу з веснянками, кольором очей чи довжиною ніг.
На данний час лідерами в сфері косметичних послуг (і в структурі наших заробітків) є мікросклеротерапія і CLaCS.
В першому випадку ми вводимо у небажану судинку спиртовий розчин і намагаємося досягнути її подальшої облітерації (закриття). В другому – обробляємо судинки спеціальним лазером через шкіру з послідуючим охолодженням.
Інʼєкції дешевші, лазер дорожчий.
Результати є, і вони непогані.
Але є кілька «але»
1. Гіперпігментація (потемніння шкіри) буде присутньою завжди і тривало (від місяця до року)
2. Повторна поява судин – майже неминуча, адже залежить від спадковості, а не від методу лікування
3. Повне зникнення дрібних судин – неможливе з суто природніх причин – крові ж потрібно по чомусь циркулювати
Якщо опис ситуації видався вам надто песимістичним – не засмучуйтеся, адже лікувальну процедуру можна буде повторити, і знову отримати результат.
Якийсь. Не ідеальний, але відсотків на 75 вигляд проблемної ділянки покращиться.
Якщо ви не періекціоніст)

Якби мене запитали – навіщо цей пост?

Відповідь проста: ми поки не навчилися ефективно боротися із даним видом косметичної проблеми. Тому, дорогі пацієнтки, вимикаєм магічне мислення, закочування очей і моє улюблене «ооооой, а воно не повністю пропало!»

Усіх, кого пост не налякав – запрошую позбутися кількох сотень доларів…, тобто, тьфу – позбавитися небажаних судинок на шкірі ніг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *