Свято-Успенську Почаївську лавру можуть передати Російській православній церкві

Можлива передача Києво-Печерської й Свято-Успенської Почаївської лаври у власність Української православної церкви Московського патріархату буде загрожувати тим, що в майбутньому їх можуть передати Російській православній церкві. Про це заявив предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет під час прес-конференції, повідомляє Тижня.

«Ми категорично проти цього», – заявив він.

За словами Філарета, якщо майно лаври буде передано УПЦ МП, то після створення єдиної помісної української православної церкви на колишнє майно УПЦ МП зможе претендувати РПЦ.

«Коли українські церкви об’єднаються в єдину помісну церкву, то юридично майно (лаври – Ред.), належатиме російській церкві, а не українській», – зазначив Філарет.

Водночас він зазначив, що УПЦ КП не претендує на отримання у власність будь-яких церков.

«Ми ні на що не претендуємо, але хочемо, щоби лаври залишилися власністю всього українського народу. Сьогодні в Почаївську лавру українців і так не пускають, не дають помолитись, причаститись. Існує напруга. А коли це ще буде й власністю Москви, тоді нас взагалі не пустять до наших святинь», – пояснив він.

Нагадаємо, у середині січня депутати Верховної Ради зареєстрували проект закону «Про повернення об’єктів культурної спадщини релігійних організацій».

Як заявив депутат від БЮТБ Володимир Яворівський, «Партія регіонів поспішає вивести з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, Києво-Печерську лавру, Почаївську лавру, і передати їх релігійним громадам».

«Нескладно здогадатися, що за цим стоїть, і що це все буде передано Московському патріархату», – заявив він.

Міністр культури України Михайло Кулиняк заявив, що питання про передачу Києво-Печерського заповідника Церкві можливо винесуть на громадські слухання.

Як відомо, 23 січня Міністерство культури звільнило генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марину Громову у зв’язку з порушеннями, виявленими під час перевірок роботи заповідника.

Коментарі вимкнені.