Танцювальний колектив із Португалії виступив у селі Тернопільського району

Феєричний вечір подарували глядачам народний аматорський ансамбль танцю Байковецького будинку культури «ГлоріБай» (керівник Заслужений працівник культури України Лілія Вельган) і танцювальний колектив з далекої Португалії «Vizaviz» (місто Одеміра).

Спільний концерт українського та португальського колективів став можливим завдяки тому, що керівниками ансамблю «Vizaviz» є наші земляки, вихідці з Тернопільщини Володимир та Оксана Драбовські. Вони вже давно працюють над тим, щоб донести європейській спільноті самобутню українську культуру: організовують з друзями в різних країнах фестивалі, творчі зустрічі, в яких беруть участь виконавці з нашої держави. Зі своїм колективом в Україну вони завітали вперше. І саме в Байківцях, на запрошення керівництва громади, дали перший концерт.

Перш, ніж познайомити глядацьку публіку з групою «Vizaviz», вони щиро подякували за запрошення, а також за те, що в Байковецькій громаді створені і діють унікальні мистецькі колективи, які бережуть неповторні українські пісні та танці. Бо, як зазначили вони, «хоч ми живемо та працюємо далеко від дому, але Україна завжди в нашому серці». Ці слова були мовлені ними з трепетом у голосі і сльозами на очах. «Нас і наш колектив сприйняли як рідних, так, наче й немає більше 4 тисяч кілометрів, які розділяють Одеміру та Байківці», – сказали вони.

Згодом, коли на завершення концерту всі учасники концерту зібралися разом на сцені, Володимир та Оксана, а також священик (падре) римо-католицької церкви в м. Одеміра запросили голову Байковецької громади Анатолія Кулика та ансамбль «ГлоріяБай» на фестиваль, який відбудеться у Португалії наступного року. Вони також обмінялися пам’ятними сувенірами.

Сільський голова Анатолій Кулик висловив щиру вдячність від свого імені і від усіх присутніх гостям за те, що вони разом з «ГлорієюБай» і солістами закладів культури громади подарували глядачам незабутній творчий вечір. «Україна прагне в Європейський союз і такий захід, який відбувся сьогодні в нас, реально наближає нас до цієї спільноти», – зазначив він. А щодо запрошення відвідати з культурною місією Португалію, то воно було прийняте. Керівник громади запевнив, що робитиме все, аби такий візит творчих колективів громади відбувся.

Концерт завершився, але молодь обох танцювальних колективів ще довго опісля знайомилася ближче й обмінювалася враженнями.

Джерело: сайт Байковецької ОТГ

Коментарі вимкнені.